На Рівненщині стартують короткострокові культурні проєкти за підтримки УКФ
Культурні інституції та митці Рівненщини презентували власні культурно-мистецькі проєкти, які стартують у серпні за підтримки Українського культурного фонду. Нагадаємо у квітні-травні цього року УКФ оголосив новий конкурс короткострокових проєктів. Вже нині укладені грантові угоди, а інституції почали активну творчу роботу спрямовану на реалізацію проєктів. У Рівненському Медіа-центрі відбулася презентація проєктів.
Роман Микитюк – заступник директора КЗ «Рівненський академічний обласний театр ляльок» Рівненської обласної презентував арт проєкт «Чао Какао – привіт чистий світ». «Це постановка та презентація екологічної вистави для дітей та дорослих доповненням до якої стануть творчі екологічні майстер класи на тему: «Нове життя старим речам». Це перша вистава в театрі на екологічну тематику, водночас містить у собі педагогічну складову та довгострокову мету – сформувати екологічну свідомість молодшого покоління. Водночас ми хочемо попередити підростаюче покоління про мінну безпеку. Після презентації проєкту – колектив театру з гастролями відвідає громади Рівненської області, аби охопити якомога більше дітей» – розповів Роман Микитюк.
Третій рік поспіль грантову підтримку отримав КЗ «Березнівський краєзнавчий музей» Березнівської міської ради. Директорка музею Наталія Трохлюк розповіла про цьогорічний проєкт «За Україну, за її волю».
– Проєкт спрямований на активізацію діяльності Березнівського краєзнавчого музею шляхом створення експозиції «За Україну, за її волю», яка через артефакти та особисті історії продемонструє особливості локального національно-визвольного руху, покаже зв’язок поколінь, стане одним з інструментів переосмислення локальної історії, як частини національної спадщини, приверне увагу громадськості до проблеми відновлення та збереження історичної пам’яті, водночас популяризуватиме музейну колекцію – розповіла Наталія Трохлюк.
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї працюватимуть над цифровізацією – розповідає завідувачка сектору впровадження цифрових технологій РОКМ Ольга Морозова.
– У рамках проекту «Цифровізація Рівненського обласного краєзнавчого музею» буде активізовано процес оцифрування важливих колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею. У планах – оцифрувати 10 стародруків Київської та Львівської друкарень, у фондах музею є багато негативів видів міста Рівного 60-70 років – тож їх також буде оцифровано.
До проєкту «Вишивка українською» зможуть долучитися жінки з міста Рівного та кількох громад Рівненщини – розповідає арт-кураторка проєкту Олена Медведєва.
– Це проєкт, в якому жінки будуть навчатися новітній техніці вишивання «ниткографіка». На майстер-класах учасниці проєкту будуть вишивати закладки, листівки та настінні панно з цитатами відомих українських діячів. Кінцевим результатом проєкту стане виставка їх робіт. У такий спосіб ми разом будемо популяризувати сучасне українське слово та старовинне українське мистецтво» – наголосила Олена Медведєва.
Людмила Стасюк головна спеціалістка відділу регіональної культурної політики управління культури і туризму Рівненської ОДА.
Це ще одна можливість аби допомогти культурі більше розквітнути і донести до наших земляків та світової спільноти, щось виключне українське з нашої культури. Грантова діяльність дуже популярна останні роки, і це дуже добре що 3 комунальних заклади Рівненщини здобули таку можливість і за допомогою грантових коштів покажуть та реалізують нові проєкти. Як бачимо таку можливість мають не лише культурні інституції, а й незалежні митці.
Представлені проєкти реалізуються за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.