На Рівненщині створюють Стратегію розвитку до 2027 року
Замість невідомого майбутнього – чіткий та зрозумілий план розвитку Рівненщини.
Нині в області працюють над створенням «дорожньої карти» регіону до 2027 року. Документ має назву Стратегія розвитку.
«Рівненщина рухається в бік розвитку і ми хочемо його спланувати з 2020 до 2027 роки. Діюча Стратегія завершується. Тому необхідно розпочати роботу над новою. Стратегія необхідна для підвищення конкурентоспроможності регіону в умовах глобалізації. Окрім того, вона створює передумови для отримання фінансової допомоги від держави і міжнародних донорів. Стратегія, по суті, «задає рамки», а вже під них реалізуються проекти впродовж всього періоду», – зазначив в.о.голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Процес розробки документу має бути максимально публічним та прозорим. Тож відбувається із залучення не лише представників влади, а й науковців, бізнесменів, експертів громадських організацій та асоціацій. Саме їм сьогодні презентували результати аналізу соціально-економічного розвитку Рівненської області.
За словами керівника Агенції регіонального розвитку Рівненщини Олександра Процюка, область має вигідне географічне положення, хороші природні ресурси, логістику, достатнім є й людський капітал. Ці конкурентні переваги вирізняють потенціал нашої область серед інших регіонів.
«Ми розпочинаємо формувати стратегічне планування, яке орієнтовно закінчимо наприкінці року. Під час сьогоднішнього засідання, роботи у групах ми повинні визначити ті галузі, які дозволять економіці регіону більш активно розвиватися. Важливим є залучення до цього процесу бізнесменів, науковців і керівників громад. Їхня спільна робота дозволить виробити сучасні інноваційні рішення, що можуть стати драйвером для нових конкурентних видів діяльності», – зауважив Олександр Процюк.
В свою чергу радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів Програми “U-LEAD з Європою” Василь Кашевський розповів, що головною особливістю стратегічного планування розвитку власної території має стати smart-спеціалізація:
«Це європейський підхід і передбачає розвиток видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням унікальних переваг регіону. Його мета – перетворити економіку регіону в більш ефективну саме в глобальному світі».
Він додає, що smart-спеціалізація була запроваджена в 2015 році, втім була підмінена традиційними підходами – це будівництво та ремонти соціальних закладів без прив’язки до регіональної стратегії розвитку. Натомість зусилля мають спрямовуватися на активізацію «м’яких» проектів або ж з розвитку людського капіталу. Тобто тих, що генерують додану вартість, нові робочі місця, що в цілому забезпечать розвиток регіону.
Тож саме з урахуванням таких підходів стратегію розвитку області обговорили у групах. Їх учасники визначили сильні та слабкі сторони, можливості та загрози розвитку Рівненської області для проведення SWOT – аналізу.
Усі напрацьовані пропозиції будуть узагальнені та обов’язково представлені на обговорення громадськості.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.