На Рівненщині закінчили роботу над підготовкою плану заходів з реалізації Стратегії розвитку територіальної громади
28 громад з Житомирської, Рівненської та Полтавської областей закінчили роботу над підготовкою плану заходів з реалізації Стратегії розвитку територіальної громади
28 громад з Житомирської (Гришковецька, Любарська, Малинська, Миропільська, Народицька, Овруцька, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Червоненська, Чуднівська), Рівненської (Білокриницька, Гощанська, Здолбунівська, Клесівська, Костопільська, Острозька, Радивилівська, Рокитнівська, Сарненська) та Полтавської (Гребінківська, Лохвицька, Миргородська, Оржицька, Піщанська, Семенівська, Сенчанська, Чорнухинська) областей закінчили роботу над підготовкою плану заходів з реалізації Стратегії розвитку територіальної громади. Розробка та оновлення стратегічних документів відбувається в межах проєкту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Загальну координацію проєкту здійснює громадська організація «Ендшпіль».
Якщо Стратегія розвитку забезпечує комплексний та збалансований соціально-економічний розвиток регіону, то плани заходів є одним із основних інструментів реалізації Стратегії. Плани розробляються для кожного етапу та є базою для середньострокового бюджетного планування. Перегляд і оновлення Плану заходів з реалізації̈ потрібно робити для оцінки результатів, досягнутих за цей час, а також для постановки цілей реалізації на наступний період з урахуванням змін в середовища і узгодження обмежених ресурсів розвитку з цілями розвитку.
Підготовка планів – один із найважливіших етапів, адже формує операційну частину Стратегії. Саме тому, надзвичайно важливим є процес їх підготовки. Фахівці зі стратегічного планування разом з представниками громад працювали над стратегічними планами розвитку, які сприятимуть підвищенню ефективності системи місцевого самоврядування та покращення рівня життя в громадах. На цьому етапі відбувався не тільки збір і врахування пропозицій з боку представників громади (юридичних та фізичних осіб) щодо ідей проєктів, які вносяться до плану, оцінювання та добір ідей щодо проєктів, інтегрування пропозицій щодо проєктів до Плану заходів.
Успішність впровадження розробленого і затвердженого радою стратегічного плану буде залежати від подальшої відповідальності за нього людей, які були членами робочої групи, а також усіх громадян, що долучалися до процесу підбору та обговорення ідей. Участь членів робочої групи та громадян в розробці плану заходів з самого його початку означає, що вони дійсно хочуть шукати шляхи вирішення проблеми, яка впливає на життя місцевої спільноти.
Ця публікація підготовлена ГО «Ендшпіль» в рамках проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.