На Рівненщині завершується проєкт «КолоАрт» за підтримки Українського жіночого фонду
П’ятий місяць поспіль у трьох громадах Рівненщини – Рівненській, Березнівській та Корецький триває проєкт «КолоАрт» за підтримки Українського Жіночого Фонду. Його реалізовує Громадська організація «Центр ініціатив «Віадук» у співпраці з іншими жіночими громадськими організаціями – «Центр креативу», «Березнівська Брама» та Простір жіночих можливостей «АктивнаЯ», де працюють фахівці з групами для вразливих категорій жінок з арттерапії.
Проєкт «КолоАрт» – це яскравий приклад того, як мистецтво може стати потужним інструментом для зцілення та відновлення, наголошує керівниця проєкту Олена Ковтунець. Він став справжнім порятунком для багатьох жінок, які шукали способи впоратися з емоційним навантаженням, викликаним війною. До того ж до роботи над проєктом залучені жінки, з родин військових, які також потребують підтримки.
Координаторка заходів у Березнівській громаді Юлія Іванюк розповідає:
– Впродовж реалізації проєкту близько ста жінок Березнівської громади різних категорій, включаючи дружин військових, багатодітних матерів та внутрішньо переміщених осіб, долучилися до творчих занять. Під керівництвом досвідченої психологині Тамари Боговід, учасниці проєкту мали змогу висловити свої почуття та емоції під час різних трансформаційних ігор та нейрографіки. За допомогою різних мистецьких технік: ебру, акварелі, роботи з глиною, фоаміраном, повітряним пластиліном тощо – жінки відволікались та шукали своє натхнення до життя та творчості.
Особливою популярністю в Брезнівській громаді користувалися заняття з ліплення з полімерної глини.
«Коли я переминаю в пальцях глину, я відчуваю, як вона розігрівається, як я передаю частинку свого тепла і спокою. А потім, коли я одягаю готову прикрасу, відчуваю гармонію», – ділиться враженнями одна з учасниць проєкту.
Спільні заняття стали для жінок не лише творчим простором, а й місцем підтримки та взаєморозуміння. «Завдяки цьому проєкту я відчуваю себе частиною великої жіночої спільноти. Ми всі різні, але об’єднує нас одне – бажання підтримати одна одну і разом подолати труднощі», – розповідає інша учасниця.
Під час реалізації проєкту у Березному зіткнулися з певними викликами, пов’язаними з географічним розташуванням учасниць, однак, знайшли вихід, як їх подолати.
Для того, щоб зробити проєкт доступним для жінок, які проживають у сільській місцевості, організували кілька виїзних занять.
Координаторка проєкту у Корецькій громаді Орина Витовщик зазначила:
– Окрім Корця ми проводили арттерапевтичні зустрічі ще у семи старостинських округах Корецької громади, одна зустріч відбулася у селищі Смига Дубенського району. Під час арттерапевтичних занять учасниці проєкту, а це жінки з родин військових, які служать, полеглих героїв та зниклих безвісти, мали час прислухатись до своїх внутрішніх відчуттів, довіряли одна одній, плакали, раділи, переживали, але щоразу, кожна зустріч, завершувалася посмішками і вдячністю, сподіваннями на краще. Учасниці зауважували, що заняття їх відволікають від буденності та турбот, повертають сили, тепло та надію у їх серця.
Найбільшою популярністю в Корецькій громаді користувалося малювання акриловими фарбами по дереву, розпис по тканині. Особливо теплим був майстер-клас, який став найулюбленішим серед учасниць – це виготовлення «сердечок мрій» та їх розпис. Також в арттерапії застосовували техніку витинанка, мандала, виготовляли свічки з вощини, прикраси тощо, підсилювала реалізацію заходів на Кореччині членкиня команди «АктивнаЯ», сертифікована арт-терапевтка Ольга Осипчук.
Проєкт «КолоАрт» довів свою ефективність. Завдяки заняттям арт-терапією багато жінок знайшли нові захоплення, змінили роботу та стали більш впевненими у собі. Спілкування в рамках проєкту допомогло жінкам подолати відчуття самотності та ізоляції.
Проєкт реалізується Громадською організацією Центр підтримки ініціатив «ВІАДУК» за підтримки Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе Громадська організація Центр ініціатив «ВІАДУК». Інформація, що представлена – не завжди відображає погляди УЖФ.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.