На Рівненщині збільшують мережу психічних та психологічних послуг
Під час війни багато людей мають проблеми з ментальним здоров’ям та потребують фахової допомоги. На Рівненщині продовжують розширювати мережу закладів та установ, де надають психологічні та психічні послуги. Про це розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
«Перше місце, куди варто піти при змінах у ментальному здоров’ї – це кабінет сімейного лікаря. Саме там діагностують найпоширеніші психічні розлади. Фахівці готові надавати консультації усім, хто цього потребує, особливо якщо у людини виникли такі симптоми як: тривога, порушений сон чи апетит, дратівливість, агресія, коливання настою, небажання займатися повсякденними справами. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, націлена якраз на послуги які допомагають жити», – розповів Сергій Подолін.
Мережа закладів, де працюють психологи та психіатри складається:
– на первинному рівні у 39 медзакладах надають супровід і лікування дітям та дорослим. Це 112 місць надання послуг.
– на вторинному рівні – 19 закладів охорони здоров’я мають у своєму штаті лікарів-психіатрів.
– на третинному рівні 4 медичні заклади надають медичну допомогу особам з розладами психіки.
Також консультації фахівців можна отримати в Центрах психічного здоров’я у м. Вараш та смт. Гоща. Нагадаємо, їх було створено в межах україно-швейцарський проєкту «Психічне здоров’я для України (MH4U)».
Окрім того, продовжує працювати Центр ментального здоров’я. Тільки цьогоріч туди вже звернулися понад тисяча осіб, з них 437 підлітків віком від 14 до 18 років.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОВА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.