На Рівненщині 18 покусаних людей відмовились лікуватись від сказу
Нещодавно спеціалісти Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини підтвердили захворювання на сказ кажана, який вкусив чоловіка у Рівному.
Як повідомляють у Рівненському обласному центрі лабораторному центрі, під час епідрозслідування встановлено, що 06.09.2016 р. кажан покусав жителя м. Рівне. Потерпілий від покусу сидів вечором на лавочці прибудинкової території багатоповерхівки, на плече йому сів кажан. При спробі його зігнати кажан наніс покуси за пальці руки.
09.09.2016 р. потерпілого від покусів госпіталізували в обласну клінічну лікарню для проведення антирабічного лікування.
Зокрема у лабораторному центрі зазначають, що поточному році значно почастішали випадки покусів кажанами. Зареєстровані випадки, коли кажани залітають у відкриті вікна, наносять покуси людям на вулицях у вечірній час. Слід зазначити, що раніше захворювання на сказ кажанів на Рівненщині не відмічались.
За 9 місяців 2016 р. епізоотична ситуація зі сказу в області є неблагополучною.
Зареєстровано 28 тварин, в яких підтвердився сказ. Серед тварин сказом захворіли: 7 лисиць, 7 собак, 10 котів, 1 куниця, 2 кажани, 1 те6лиця. Хворі на сказ тварини виявлені у Сарненському, Гощанському, Корецькому, Рівненському, Здолбунівському, Костопільському, Володимирецькому, Дубенському, Рокитнівському, Радивилівському, Млинівському районах та м. Рівне. В червні 2016 р. зареєстрований випадок захворювання сказом людину у Гощанському районі.
За медичною допомогою звернулося 2033особи, або 175 на 100 тис. населення. Антирабічне лікування було призначено 343 особам. В 2016 р. в області зареєстровано 18 відмовників від антирабічного лікування, що є дуже великим ризиком виникнення захворювань людей гідрофобією, адже профілактичне лікування їм не проведене.
Станом на 12.09.2016 р. антирабічними препаратами лікувально-профілактичні заклади області забезпечені /антирабічною вакциною – 2159 доз, антирабічним імуноглобуліном – 1000 мл/.
Враховуючи те, що «хвороба сказ» смертельне захворювання виникненню якого можна запобігти тільки профілактичним лікуванням / тобто проведенням курсу антирабічних щеплень/, тому особи, які потерпіли від покусів та ослизнення тваринами тваринами повинні обов’язково звернутися на консультацію в лікувально-профілактичний заклад до лікаря-травматолога.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.