На Рівненщині, біля раритетного млина, якому вже понад століття, відбувся фестиваль народної творчості
2 жовтня у селі Красносілля Гощанського району біля раритетного млина, якому вже понад століття, відбувся обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки».
За словами директора комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради Феодосія Васечка, програма фестивалю була досить різноманітна: виступили 33 аматорські колективи Рівненської області з Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Демидівського, Дубровицького, Зарічненського, Здолбунівського, Корецького, Костопільського, Острозького, Рівненського, Сарненського районів, міст Рівне та Вараш.
Відбулися конкурси на краще представлення старовинної української страви, на краще народне вбрання, козацькі забави, жартівлива лотерея, майстер-класи та експозиція робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, частування традиційними красносільськими пирогами та справжнім козацьким кулішем, екскурсія по вітряку.
До слова, Красносільський вітряк – пам’ятка деревинної архітектури, яка належить до різновиду стовпових вітряків. Стіни вертикальні, каркасної будови, обшиті дошками до самого низу. З чотирьох кутів вітряк спирається на колодки. Увесь корпус споруди обертається залежно від напрямку вітру. У центрі нерухомої хрестовини закріплений стовп, так званий штибер. Це кістяк вітряка. Довкола нього і обертається вся система.
Цей вид млина архаїчний, один з найстаріших в Україні і, зокрема, на Поліссі. Побудований чехом Іваном Клічником ще у 1895 році.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.