На Рівненщині готуються здійснювати реформи
На Рівненщині представники влади та громадських організацій спільно з експертами громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» обговорили Стратегію розвитку Рівненської області на період до 2020 року, першочергові економічні реформи та питання децентралізації влади.
Обговорення відбувалося за участю першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Приварського, міського голови Володимира Хомка, заступника начальника ГУ ДФС у області Надії Друзюк, членів Громадської ради при ГУ ДФС у області.
До робочої групи надійшло більше ста пропозицій від науковців, держслужбовців, громадських активістів та просто ініціативних громадян. Експерти розглянули ці ідеї та відібрали ті, які заслуговують на державне фінансування. На реалізацію Стратегії Рівненщина цьогоріч може отримати близько 110 мільйонів гривень. Загалом у документі є 63 заходи та завдання, котрі спрямовані на розвиток економіки, сільських територій та людського капіталу. Серед них – відкриття молодіжного коворкінг-центру, відновлення роботи аеропорту, створення ринків свіжої агропродукції, а також 5 енергетичних та 4 молочарських кооперативів. Ці та інші ідеї увійшли у проект Плану із реалізації Стратегії розвитку Рівненщини на перші три роки.
В ході дискусії всі учасники зустрічі були одностайні в тому, що потрібно негайно впроваджувати реформи у всіх галузях – економіці, медицині, освіті, енергетиці та екології. Також необхідно якнайшвидше внести зміни до антикорупційного, виборчого, податкового та пенсійного законодавства. А ще – провести децентралізацію влади, реформи органів правопорядку та суддівської системи.
Надія Друзюк, зокрема, повідомила, що Уряд та фіскальна служба прийняли низку законодавчих актів, які поліпшують адміністрування податків та визначають засади боротьби з тіньовою економікою та схемами ухилення від оподаткування. Це дозволило не тільки втримати надходження до бюджету на рівні минулого року, а й забезпечити їх приріст. Змінено й ідеологію податкового та митного аудиту, яка спрямована на зменшення втручань контролюючих органів у діяльність платників податків. Першочерговим завданням для служби є організація ефективного податкового та митного контролю, а також забезпечення дієвої комплексної системи протидії корупції.
Позицію платників податків відстоювала директор виконавчої дирекції ТВ АППУ Лариса Садова. «В контексті урядових ініціатив, ми бачимо посилення фіскального тиску, а не стимулювання розвитку підприємницької діяльності. Податкова реформа має сприяти полегшенню умов ведення бізнесу, але не відчуваємо це у прийнятих до податкового законодавства змінах, тому необхідно, щоб такі зміни приймались лише після широкого обговорення із громадськістю»,- зазначила вона.
Повідомляє ГУ ДФС у Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.