Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » На Рівненщині гине сосновий ліс

На Рівненщині гине сосновий ліс

18-Тра-2017

12 травня у Сарненському лісовому господарстві відбувся семінар за участі голів райдержадміністрації Ярослава Яковчука, райради Руслана Серпенінова та представників депутатського корпусу. Вели мову про широкий спектр лісогосподарської діяльності: від заготівлі насіння й вирощування посадкового матеріалу, лісовідновлення й догляду за лісовими культурами, до заготівлі й реалізації лісопродукції. Але найбільше часу учасники семінару відвели, щоб побачити, проаналізувати і впевнитися, наскільки загрозливих масштабів в останні роки набуло  масове всихання соснових насаджень.SDC13380
Ініціював проведення семінару директор підприємства Сергій Белеля. Він наголосив, що  єдиним ефективним шляхом протидії шкідникам та хворобам, які разом з іншими природними факторами спричиняють всихання сосни, є проведення санітарних рубок. Зволікання з виконанням цих робіт тягне за собою не тільки екологічні, але й величезні фінансової втрати для підприємства, адже цілі ділянки лісу всихають за лічені тижні. Лісівники показали депутатам осередки всихання та запросили науковців,  щоб обговорити проблемні питання господарювання.
Старший науковий співробітник поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Василь Бородавка детально проаналізував дослідження подібних негативних перетворень. Звичайно, всихання в лісі були й раніше: від кореневої губки,  опенька, підтоплення. Але зміна гідрологічних умов робить цей процес дуже швидким. Під кору дерев заселяються верхівковий короїд, шестизубий короїд й приєднується стовбуровий шкідник – синя соснова златка.  Внаслідок їх дії крона жовтіє, опадає кора, деревина  піддається впливу грибкових бактерій і дуже швидко синіє. Це відбувається в Житомирській, Волинській, Київській, Рівненській областях. Фактично, в усьому сосновому поясі.
Особливість захворювання така: поширюється воно настільки швидко, що від моменту виявлення осередку розмноження шкідників і до повного опадання кори проходить всього лише3-5 тижнів. Біда у тому, що через коло необхідних погоджень, що тривають доволі довго,  до початку проведення санітарно-оздоровчих заходів, площа уражених насаджень збільшується в рази й шкідники переходять на нові площі.
Якщо ж вникати у проблему детальніше, то слід взяти до уваги, що у процесі тривалих засух останніх 2-3 років,  рівень ґрунтових вод значно знизився.  Коренева система не встигає адаптуватися до нових умов і дефіцит вологи впливає на стан дерева. Разом з кліматичними змінами настають й інші. Це вже дія живої природи – патогени,  різні шкідники, які дають поштовх до посиленого розвитку процесів.
Помітити у лісі процеси загибелі сосон зовсім не складно. Їх видно неозброєним оком. Завдання працівників лісового господарства – вчасно виявляти й прибирати з лісу хворі дерева.
Науковці й фахівці лісового господарства, наголошують: ситуація не просто загрозлива, а критична і вкрай небезпечна! Потрібно йти попереду жуків-короїдів, знімати вражені дерева з появою перших ознак захворювання. І на місці зрубаних хворих дерев садити нові насадження, які будуть більш стійкими до хвороб і шкідників, краще адаптуватимуться до кліматичних змін.
В умовах, що склалися, надзвичайно важливо передбачувати перспективи поліських лісів. Для цього фахівці галузі та працівники наукових установ досліджують й аналізують деревостани, розробляють методологію ведення лісового господарства, зважаючи на всі чинники, що впливають на живу природу. Практичне застосування  науково обґрунтованих  рекомендацій допомагає спеціалістам галузі вчасно реагувати на будь-які ситуації й берегти ліс – неоціненне багатство краю.
автор: Віра Шашук
джерело: http://rivnelis.gov.ua

Позначки:
ліс

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
13-Тра-2016Новини

У Рівному пройде Кубок області з пауерліфтингу

24-Січ-2017Новини

У Рівному знову бурштин виявили патрульні у автомобілі порушника

27-Жов-2017Новини

Рівненська школа №11 відзначила ювілей

18-Гру-2014Новини

Громадськості показали як живуть засуджені

Останні новини

25-Чер-2025

Сарненські патрульні виявили ймовірного “двійника”

25-Чер-2025

Понад чверть ярих угідь Рівненщини – під соєю

25-Чер-2025

Перший свій концерт в Україні відома німецька диригентка дала саме у Рівному

25-Чер-2025

На Рівненщині попрощались із трьома захисниками

24-Чер-2025

Поблизу Дубна у ДТП постраждав батько та малолітній син

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

30-Тра-2025

У Костополі внаслідок ДТП травмувався мотоцикліст

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.