На Рівненщині обговорили проблеми місцевих бюджетів
Що чекає на місцеві бюджети у 2016-му році, а також ризики та перспективи їх наповнення обговорили під час круглого столу, який відбувся під патронатом голови Рівненської обласної ради Володимира Ковальчука. Участь у заході взяли представники громад різних рівнів, економісти та народні депутати Сергій Євтушок і Вадим Івченко.
Представники місцевих громад найбільше нарікали колегам з Верховної Ради на загрозу розбалансованості місцевих бюджетів Рівненщини. Зокрема, голови райрад відзначили недостатнє виділення коштів з держказни на медицину та освіту, а також наголосили, що після того, як фінансування професійно-технічних навчальних закладів «лягло на плечі» місцевих бюджетів – їх діяльність взагалі опинилася під загрозою закриття.
Разом з тим, присутні акцентували на тому, що у державному бюджеті не передбачено субвенцій місцевим бюджетам на перевезення пільговиків. А це може призвести до погіршення соціального забезпечення громадян та зростання рівня соціальної напруги у суспільстві.
Тому місцеві депутати звернулися з проханням до народних обранців розповісти про ці проблеми у столиці та внести відповідні пропозиції при затвердженні змін до державного бюджету.
– Бюджетний 2016-ий рік є важким. Чинні положення Бюджетного кодексу України не передбачають повного фінансового забезпечення об’єктів соціально сфери, галузей культури, освіти, медичних закладів. Тому ми й організували круглий стіл та зібрали депутатів різних рад – від місцевих до Верховної, – аби разом обговорити ті виклики, які стоять нині перед місцевими громадами, а також передати свої побажання та бачення вирішення багатьох проблем представникам державних органів влади, – зазначив Володимир Ковальчук.
Також голова обласної ради підтримав колег з районів та наголосив на необхідності прийняття закону, який би регулював видобуток сонячного каменю в області. За словами Володимира Ковальчука, через незаконних бурштинокопачів не лише втрачаються надходження до бюджетів усіх рівнів, а й відновлення родючості землі після робіт старателів майже не можливе.
Окрім того, присутні звернули увагу столичних колег на необхідності розширення джерел формування доходів бюджетів невеликих населених пунктів. Оскільки нині відбувається створення об’єднаних територіальних громад, це питання вкрай актуальне, адже дасть змогу підвищити фінансову незалежність та самодостатність бюджетів сіл, селищ і міст районного значення. А це одна зі складових децентралізації та реформування, яке відбувається в Україні, зауважив Володимир Ковальчук.
Голова обласної ради також зазначив, що подібні обговорення ситуації в області потрібні, аби не лише дізнаватися про стан справ на місцях, а й відразу, спільно шукати шляхи вирішення проблем.
– Завдання обласної влади – знати про проблеми у всьому регіоні та вчасно на них реагувати. Якщо ж не вдається вирішити питання на місці, потрібно звертатися у вищі органи. Тому саме подібний діалог представників громад та влади усіх рівнів, експертів та активістів дає змогу дізнатися різні точки зору на проблеми та, як результат, можливі шляхи їх вирішення. Хочу сказати, що круглий стіл, який ми провели, вже не перший і далеко не останній, адже лише спільними зусиллями ми зможемо добитися добробуту громадян, і в області, і в Україні, – підсумував Володимир Ковальчук.
Повідомляє прес-служба Рівненської міської ради
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
У Рівному вшанували героїв, які боролись за соборну Україну
На Рівненщині виплатили січневі пенсії
НА РІВНЕНЩИНІ ОПЕРАТИВНИКИ ВСТАНОВИЛИ ВОДІЯ, ЯКИЙ ЗБИВ НА СМЕРТЬ ЧОЛОВІКА
З наступного тижня у Рівному буде змінено схему руху «маршруток» № 39
НА ДУБРОВИЧЧИНІ У ТРЬОХ СТАРАТЕЛІВ ПРАВООХОРОНЦІ ВИЛУЧИЛИ ДВІ МОТОПОМПИ
Чутки та страхи про програму субсидій
На Рівненщині підприємства мають вжити додаткові протиепідемічні заходи
Що просили у Олександра Савчука люди
У Рівному стартував обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.