На Рівненщині правоохоронці експериментують – у бурштинових районах відкрили поліцейські станції
У Рівненській області відкрили чотири поліцейські станції, в складі яких будуть загони спецпризначенців. Вони мають стабілізувати ситуацію з нелегальним видобутком бурштину та зростанням злочинності у віддалених селах. Діятимуть осередки в Рокитнівському, Володимирецькому та Дубровицькому районах області. Тим часом деякі громади забажали відмовитися від посиленої варти.
Відтепер ці правоохоронці працюватимуть в уражених бурштиновою лихоманкою поліських селах. Поліцейські спілкуватимуться з підозрілими особами та стежитимуть за громадським порядком. Жити вони також мають серед селян. До пілотного проекту в трьох бурштинових районах Рівненщини залучили перевірених офіцерів. Серед них – інспектор Гощанського відділення поліції Андрій Тимощук: «Зблизитися з народом, в першу чергу, тому що народ давно не бачив колишніх міліціонерів, теперішніх поліцейських, тому що туди не доїжджали. Будемо вчитися на помилках, головне, щоб люди не відвернулися».
Але поліцейською новацією задоволені не всі. В Єльному Рокитнівського району та Перебродах, що на Дубровиччині, жителі з розумінням поставилися до сусідства з поліцією, а от у Старому Селі, що у Рокитнівському районі, та Воронках на Володимиреччині такому обурилися. В останньому випадку люди навіть організували схід села. Вони пояснюють поліції, що злочинців серед них немає, та й завдяки бурштину палац собі ніхто не збудував.
«Зніміть нашу «контору», що ми заходимо в неї, боїмося вийти живими, зніміть школу, – обурюється Валентина Холодько, жителька села Воронки. – Немає ні майданчиків, нічого в селі. Знайшли за селом 25 кілометрів, нібито там є бурштин. Ходять хлопці з тичками, поробилися, як амфібії у воді. Не мають вони ні машин, ні хат, вони мають тільки на прожиток. А сім’ї по 8, 12, 16 дітей. Злочинів ніяких у нашому селі немає».
Замість створення поліцейської станції селяни просять дати гроші на дорогу, школу та сільраду, які перебувають в аварійному стані. Мовляв, якщо тут житиметься краще, то й закон ніхто не порушуватиме. Після тривалих перемовин сторони зрештою знайшли порозуміння.
За словами Воронківського сільського голови Леоніда Хомича, було прийнято рішення, щоб працювали два дільничних, але без поселення, щоб приїжджали, виконували свої обов’язки, адже люди відмовляються, не довіряють на сьогоднішній час. Люди остерігаються, аби до їхнього села не прийшла Нацгвардія. Утім керівництво поліції заспокоїло, запевняючи, що спецпризначенці мають не карати, а захищати.
«Задачу, яку ми перед собою ставили, виконали, – підсумував начальник Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергій Князєв. – Громада всіх сіл нас зустрічала, вона здивована, налякана. Вони ніколи не думали, що влада прийде та стане надавати їм поліцейські послуги. Більшість користувалася чутками, що ми будемо принижувати їхні свободи, але в розмові і на підвищених тонах, і на понижених, ми довели свою думку».
Триватиме експеримент два місяці. Поліцейські сподіваються, що за цей час селяни звикнуть до нових сусідів. І такими поступовими кроками у депресивних районах вдасться повернути довіру людей до правоохоронців та влади. На цьому створення таких поліцейських станцій не завершено. Вирішується питання щодо налаштування роботи станцій в інших населених пунктах північних районів регіону.
Повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Вихідні на Рівненщині будуть дощовими
У Рівному пройде Кубок області з пауерліфтингу
Вже завтра у Рівному відбудеться танцювальне дійство “Вулицями України”
На Рівненщині нацгвардійці затримали 20 старателів
Замок князів Острозьких запрошує на вечірні гостини
Прикордонна авіація зафіксувала нові місця незаконного видобутку бурштину на Рівненщині
У Рівному водій автомобіля їздив містом “під амфетаміном”
Дорогами Рівненщини проїде 100-кілометровий Всеукраїнський веломарафон
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.