На Рівненщині у дитячому садочку спалах ротавірусної інфекції
Серед вихованців дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №5 «Світлячок» у м. Дубровиця зареєстровано спалах ротавірусної інфекції. Всього захворіло 5 дітей віком 3-5 років. Всі хворі були госпіталізовані до інфекційного відділення КЗОЗ “Дубровицька ЦРЛ”. Клінічний діагноз: ротавірусний гастроентерит, середньої важкості підтверджено лабораторно (обстежено 5 хворих).
Спеціалістами Дубровицького міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться комплекс необхідних протиепідемічних заходів. Для лабораторного дослідження відібрано 4 проби продуктів харчування, 10 проб питної води, 150 змивів на наявність умовно патогенної та патогенної флори. Проведена заключна дезінфекція.
Обстежено на ротавірус 19 працівників закладу. Виявлено ротавірус у одного вихователя. Даний працівник відсторонений від роботи та лікується.
За контактними особами проводиться медичне спостереження.
Ротавірус характеризується високою стійкістю на різних об”єктах навколишнього середовища і може зберігати життездатність протягом тижнів та місяців, якщо не буде проведено дезінфекцію.
Джерелом ротавірусів є людина. Хоча ротавірусна інфекція трапляється у багатьох тварин-ссавців, вважається, що безпосередня передача тваринних ротавірусів людям відбувається рідко. Особи з ослабленою імунною системою можуть бути носіями ротавірусної інфекції протягом довгого часу. Ротавірус дуже легко передається від людини до людини.
Ротавіруси у великій концентрації містяться у фекаліях інфікованих осіб. Передача відбувається фекально-оральним шляхом як під час прямого контакту, так і при контакті з іншими поверхнями та предметами, що були забруднені фекаліями (підлога, меблі, одяг, іграшки, тощо). Інші шляхи передачі, такі як забруднена їжа та вода, а також повітряно-крапельний шлях цілком не виключаються. Вірус потрапляє в організм людини переважно через ротову порожнину.
Ротавірусне захворювання може мати легку форму — водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при тяжкій формі захворювання спостерігається блювання, значне підвищення температури тіла, що може спричинити зневоднення з шоком, порушення водно- електролітного балансу та смерть. Після інкубаційного періоду , що триває 1-3 дні , захворювання може розпочатись раптово, часто перед початком діареї спостерігається блювання. Близько третини пацієнтів мають підвищену температуру тіла до >39° С. Гастроінтестинальні симптоми, як правило, зникають через 3-7 днів.
Специфічної антивірусної терапії для лікування діареї не існує. При відповідному лікуванні дитини прогноз сприятливий.
Під час захворювання необхідно дотримуватись заходів безпеки, щоб запобігти ентеральному зараженню; особи, що наглядають за дітьми, повинні часто мити руки. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом та оброблені дезінфікуючим засобом. Обробка 70% розчином етанолу інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання, що може трапитись при контакті з інфікованими предметами.
Діти не повинні відвідувати дитячі заклади, доки діарея не припиниться.
Про це повідомляє завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Дубровицького міжрайонного відділу
Н.М. Котяш та лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Л.В. Грицюта
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: