На Рівненщині у підсумкових навчаннях поліцейські узагальнили досвід та тактику дій у знешкодженні злочинців
Перший практичний етап у проведенні спецоперацій зі звільнення заручників та знешкодження злочинців пройшов особовий склад усіх територіальних підрозділів Головного управління Нацполіції в Рівненській області.
Сьогодні, 21 лютого, за сигналом «Тривога» поліцейських Сарненського відділу та підпорядкованих йому Березнівського, Рокитнівського, Дубровицького відділень орієнтували на затримання озброєних злочинців. Двоє невідомих у масках скоїли розбійний напад на АЗС поблизу села Немовичі. До спецоперації долучили також особовий склад варашської та костопільської поліції, які в будь-який момент були готовій до дій.
Як зазначив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, першопочаткові ввідні завдання поліцейські організували правильно:
«Важливим моментом було те, що оперативно виставили заслони на в’їздах-виїздах із Сарн. Крім того, створили відповідні оперативні групи, які діяли не лише у місті, а й на території району. Це і дало змогу якнайшвидше виявити автомобіль зловмисників у селищі Клесів».
Поліцейські оточили об’єкт — територію закинутої недобудови. До групи ведення переговорів долучилися голова Сарненської райдержадміністрації та селищний голова Клесова. Однак під час перемовин і виконання однієї з вимог злочинців передати радіостанцію, у заручники взяли працівницю поліції.
Координаційний штаб прийняв рішення про проведення силової фази. Оскільки територія приміщення, де знаходилися злочинці, була відкритою, спецпідрозділ «КОРД» проводив штурм із застосуванням та під прикриттям бронетехніки. В результаті — заручницю звільнили, а злочинців знешкодили.
«Якщо порівнювати наші дії із першими-другими навчаннями, ми однозначно врахували допущені помилки, — наголосив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Людвіг Файт. — Зокрема, збільшили територію і обмежили зоровий контакт зі злочинцями та заблокували сектор обстрілу, що унеможливило пересування цивільних осіб і транспорту, а відтак уникнули жертв і потерпілих – це однозначно позитив. Крім того, час силового штурму значно скоротився при використанні бронетехніки. Є ще моменти, які треба доопрацьовувати. На наступних заняттях після узагальнення уже проведених навчань ми це враховуватимемо та удосконалюватимемо здобуті навики».
«Відноситися до таких навчань потрібно серйозно і не сприймати це як гру, — підсумував проведення спецоперації керівник «КОРДу». — У нашому житті можуть в будь-який момент виникнути такі ситуації, тому навчання дають можливість проаналізувати недоліки, яких можна уникнути в реальному житті, та головне — зберегти чиєсь життя».
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.