На Рівненщині в пунктах обігріву вже надано допомогу понад 500 громадянам
На Рівненщині від 4 січня з метою запобігання випадкам переохолодження громадян органами місцевої влади було організовано цілодобову роботу 35 стаціонарних пунктів обігріву, які створені на об’єктах соціальної сфери. Разом з тим, в місті Рівне рятувальниками розгорнуто 2 мобільні пункти обігріву ГУ ДСНС. В даних пунктах громадяни, які потерпають від низької температури, можуть відігрітися та випити гарячі напої. За час роботи пунктів обігріву вже надано допомогу 514 особам. Також, в області працюють пересувні мобільні пункти Головного управління ДСНС на базі автомобілів швидкого реагування з метою оперативного надання допомоги та обігріву населення.
Рятувальники звертаються до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:
– не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла,в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;
– не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
– у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;
– не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
– перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;
– слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.
Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.
Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.
Повідомляє ГУ ДСНС України у Рівненській області
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Який стан захворювання на грип та ГРВІ на Рівненщині
НА РІВНЕНЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗШУКУЮТЬ ВИКРАДЕНИЙ АВТОМОБІЛЬ
Чи повинні споживачі платити за повірку лічильників?
ЗА ТЕ, ЩО ЗАДУШИВ РІДНУ БАБУСЮ, ПРОВЕДЕ ЗА ҐРАТАМИ П’ЯТЬ РОКІВ
На Рівненщині бурштинщики озброюються
Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…
На Рівненщині рятувальники навчають громадян правилам безпечної поведінки на льоду
Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…
На Рівненщині організують рятувальні пости у місцях масового проведення заходів Водохреща
На Рівненщині названо перших лауреатів Всеукраїнської літературної премії
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.