Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » На Рівненщині зареєстрований випадок водно-нітратного отруєння у двохмісячної дитини

На Рівненщині зареєстрований випадок водно-нітратного отруєння у двохмісячної дитини

15-Бер-2017

криниця

фото ілюстративне


В с. Курозвани Гощанського району Рівненської області 03.03.2017 року  зареєстрований випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у двохмісячної дитини. Отруєння наступило в результаті використання води з криниці для приготування дитячого харчування. Вміст нітратів у якій перевищував у 10 разів.
Нітрати — це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива у сільському господарстві, а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в ґрунті. На жаль, у результаті нераціональної і непоміркованої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу, яке спричинило накопичення нітратів у рослинних продуктах, питній воді. А це, в свою чергу, призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.
Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко потрапляють у кров і розносяться по всьому організму. Саме тому при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.
Вода, забруднена ними, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для немовлят у перші місяці життя. Якщо дитині віком до 3 місяців розвести дитячу суміш водою, яка містить 80—100 мг/л нітратів, у неї може виникнути гостре отруєння.
Сьогодні, практично, не існує ефективних методів видалення нітратів із води в умовах децентралізованого водопостачання. Тому для запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей заборонено вживати забруднену нітратами питну воду.
Чи можна уникнути небезпечної дії нітратів? Так, можна, але за умови, що ви візьмете до уваги наші поради і дотримуватиметесь їх.
Якщо вміст нітратів у воді перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок. Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність.
Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Нехай це не вводить вас в оману.
Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості. Забруднену нітратами воду можна використовувати для миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо.
Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я та здоров’я рідних і вас цікавить якості питної води, яку споживаєте –  звертайтеся до ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» за адресою м. Рівне вул Котляревського 3 або до структурних підрозділів у своїх районах, де спеціалісти нададуть кваліфіковану консультацію та в найкоротший термін проведуть дослідження води.
Дослідження питної води із джерел децентралізованого водопостачання (індивідуальних криниць) на вміст нітратів, яку споживають діти віком до 3-х років проводиться безоплатно.
 Довідково:
Протягом 2016 року року спеціалістами ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України”  лабораторно обстежено 1586 криниць області. На санітарно-хімічні показники досліджено 1727 проб питної води, з них у 37,0% виявлено невідповідність санітарним нормам за вмістом нітратів.
Про це повідомляє Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”

Позначки:
водадитинаотруєння

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
21-Січ-2017Новини

Розбійник проведе за ґратами 8 років, ще двох неповнолітніх спільників засуджено до позбавлення волі із встановленням іспитового строку

26-Бер-2015Новини

У Рівному презентують перший український психотриллер

21-Сер-2017Новини

Жителі Рівненщини платитимуть за газ стільки, скільки реально спожили

25-Січ-2016Новини

У Рівному невідомі побили «Mercedes» та «BMW»

Останні новини

15-Тра-2025

Вишитий «Код пам’яті»: у Рівному показали вишиванки загиблих Героїв

15-Тра-2025

На Рівненщині у селі вогонь знищив вулики

15-Тра-2025

Три роки за ґратами проведе дубенчанин за скоєння ДТП напідпитку

14-Тра-2025

Представники Великоомелянської та Гощанської громад в Польщі – налагоджують міжнародне партнерство

14-Тра-2025

Перед судом постане організована злочинна група за забруднення земель відходами

Популярні новини

08-Тра-2025

Поліцейські Рівненщини розслідують ДТП, у якій постраждала велосипедистка

09-Тра-2025

На Рівненщині віддали останню шану захисникам

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

26-Кві-2025

У Дубно внаслідок ДТП загинув пішохід

25-Кві-2025

Збив дівчину та зник з місця ДТП: дубенські поліцейські розшукали мотоцикліста

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.