На тривале проживання в Рівненській області лишилися понад 52 тисячі вимушених переселенців
Міні-ЦНАП для переселенців, реабілітаційний центр «Вільні» та модульне містечко. Такі унікальні проєкти для внутрішньо переміщених громадян на Рівненщині представили у рамках виїзного засідання міжфракційного депутатського об’єднання ВРУ «ВПО УКРАЇНИ».
Це добровільне об’єднання народних депутатів, що координує допомогу переселенцям по всій країні.
«Сьогодні тема ВПО є однією з найбільш проблематичних в Україні. Тому і виникла ідея створити таке об’єднання, мета якого – згуртувати переселенців по всій країні, а також усіх тих, кому небайдужа доля внутрішньо переміщених осіб», – розповів народний депутат України Максим Ткаченко.
За словами начальника Рівненської ОВА Віталія Коваля, в області наразі залишилися проживати понад 52 тисячі внутрішньо переміщених громадян. І, незважаючи на різні складнощі, Рівненщина отримала від цього більше «плюсів», ніж «мінусів».
«У нас 138 нових лікарів, є люди з Харкова, Луганська. Сьогодні вони проводять унікальні операції, укладають нові контракти із НСЗУ. І так у кожній галузі – від театру до АПК. 40 релокованих підприємств перемістилося на Рівненщину. Вони мають зовсім іншу культуру ведення бізнесу. Переміщені люди підсили багато сфер і нам потрібно цей шанс використовувати», – зазначив Віталій Коваль.
Під час зустрічі присутні наголосили на необхідності докладати максимум зусиль для того, щоб українці поверталися з-за кордону і залишалися жити в Україні. Тому потрібно допомагати переселенцям із пошуком житла, працевлаштуванням, отриманням послуг.
Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська розповіла про унікальні проєкти, що впроваджуються на Рівненщині для внутрішньо переміщених громадян.
Це, зокрема, центр реабілітації «Вільні», мета якого – відновлення фізичного та ментального здоров’я переселенців, військових, людей з інвалідністю. За кошти обласного бюджету збудовано модульне містечко в Радивилові, де проживає 35 ВПО. Завершується ремонт санаторію в Хрінниках, де будуть додаткові двісті місць для поселення.
«Вже восени запрацює простір інтеграції для внутрішньо переміщених осіб. Це буде своєрідний міні-ЦНАП для ВПО – хаб з багатофункціональними сервісами. Там люди зможуть отримати юридичні та психологічні консультації, а також соціальну чи гуманітарну допомогу. Окремо пропрацьовують алгоритми щодо працевлаштування, релокації бізнесу чи відкриття власної справи», – розповіла Людмила Шатковська.
Окремо під час засідання йшлося про шляхи підтримки ВПО у сфері працевлаштування.
Представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини Ольга Алтуніна наголосила, що на Рівненщині у більшості випадків вдається на місці вирішувати усі проблемні питання, пов’язані із ВПО. Свідчення цьому – невеликий відсоток звернень переселенців з області до Уповноваженого.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОВА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.