Найефективніший тренажер для серцево-судинної системи доступний всім
Американська асоціація кардіологів визнала скакалку одним з найефективніших тренажерів для серцево-судинної системи.
Така форма навантаження по енерговитратах еквівалентна бігу, приносить набагато менше шкоди суглобам і хребту. Якщо ви хочете не тільки схуднути, але ще й зміцнити серцевий м’яз, то вам дійсно треба стрибати зі скакалкою.
10 хвилин стрибків зі скакалкою замінюють 3 км на велосипеді, 12 хвилин плавання, 2 сети в теніс і біг на 1,5 км. Вражає?
Вважається, що скакалка – виключно дівоче розвага. Однак це всього лише забобони: багато спортсменів, зокрема, боксери, футболісти, баскетболісти і фігуристи, використовують скакалку для розминки, зміцнення м’язів ніг і поліпшення координації.
Скакалка дуже корисна для серця. Вона зміцнює верхню і нижню частину тіла, спалює багато калорій за короткий проміжок часу. Якщо ви хочете урізноманітнити щоденні тренування, включіть в них вправи зі скакалкою, – радить доктор медичних наук доцент кафедри кардіології Університету в Коннектикуті Пітер Шульман.
Стрибки через скакалку – складна форма фізичних вправ, особливо для новачків, оскільки частота серцевих скорочень дуже швидко росте, і її важко контролювати. Не можна стрибати тим, у кого є захворювання, при якому неприпустимі високі показники пульсу, наприклад, при серцевих захворюваннях.
Вважається, що при заняттях зі скакалкою можна пошкодити плеснові кістки стопи, однак спортивні лікарі стверджують, що такі травми зустрічаються вкрай рідко. Болі в щиколотці можуть з’явитися через стрибки на м’якому килимі або через взуття з гумовою підошвою. І, навпаки, якщо стрибати на твердому покритті, то можна стерти шкіру на пальцях. Щоб убезпечити себе, надягайте зручне взуття і стрибайте на м’якій, злегка пружинячій поверхні.
Як правильно стрибати?
Щоб домогтися аеробного тренувального ефекту, необхідно стрибати не менше 15 хвилин як мінімум по 3 рази на тиждень. Однак якщо ви ставите своєю метою позбавлення від зайвої ваги, то стрибати треба протягом 30 хвилин без зупинок, точно так само, як і при заняттях будь-яким іншим видом спорту.
Якщо ви не вмієте стрибати, то спочатку вам потрібно навчитися стрибати на місці і розмірено крутити скакалку. Після цього руху можна поєднувати. Пам’ятайте, що руки повинні бути притиснуті до корпусу і злегка зігнуті в ліктях. Щоб навчитися правильно стрибати, зробіть один крок, потім легкий стрибок на лівій нозі, крок – і ще один стрибок, але вже на правій. Зробити потрібно приблизно 75-80 рухів у хвилину. Виконуючи обертання, використовуйте тільки рухи кистей рук, а не всієї руки.
Новачки зазвичай стрибають вище, ніж необхідно. Не потрібно відриватися від підлоги більше, ніж на 3 сантиметри. М’яко приземляйтеся на подушечки пальців і намагайтеся відштовхуватися великими пальцями ніг. Ніколи не приземляйтеся на всю стопу – це загрожує травмами. Якщо ви освоїли рухи, то можна починати стрибати через скакалку. Повертайте її з такою ж швидкістю, як і під час «навчального» тренування, тобто 75-80 рухів у хвилину. Якщо спробувати вертіти скакалку повільніше, вона просто не зможе досягти вертикалі. Навантаження в стрибках через скакалку практично не можна знизити. Не потрібно виконувати зайвих рухів: стопи повинні весь час приземлятися на одне і те ж місце.
Про це пише Рівненський обласний лабораторний центр у Фейсбуці.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.