Навколо світу за 58 хвилин
Культурне життя Рівного є можливим завдяки людям, котрі своїми талантами, щоденною працею, самовіддачею та неперервним самовдосконаленням здатні творити красу у мистецтві. Такими людьми є учасники молодого рівненського музичного колективу «Traveling the World»!
Що це за гурт, яку музику виконують, чим здатні здивувати себе й інших, а також про вихід дебютного альбому «ANCIENT. Vol. 1» розповів у теплій та дружній розмові організатор, керівник, творець, музикант «ТW» (скорочення назви гурту, віднині застосовуватиметься в даному інтерв’ю) Володимир Піддубник.
Назви три країни, які першими прийдуть на думку.
Болгарія, Саудівська Аравія, Україна.
Музику якої із них ви граєте?
Болгарія та Україна. Можливо, етнічну музику Саудівської Аравії.
Назви місце, у якому найкраще виступати.
На великій сцені!
Яка жанрова палітра музики «Traveling the World»?
Сonteporary Folk – найточніше визначення, як на мене. Нашій музиці також притаманні риси стилю Ethnic Fusion. Загалом те, що ми граємо є етно-музикою.
Як щодо музичної еклектики – чи любиш ти поєднувати непоєднуване?
Звісно.
Для нашої творчості характерним є синтез багатьох стилів. Наприклад, один із музичних фрагментів є наслідуванням манери певного джазового виконавця і одразу ж ця джазова сентенція подається із ритмом, притаманним музиці хіп-хопу плюс використання української мелодики
Така от музична еклектична мозаїка. Логічне змішання різних стилістичних аспектів та музичних особливостей в одному. І в результаті виходить той продукт, який можна почути на наших концертах та в музичних записах колективу.
Про що ви граєте?
Ми розповідаємо історії. Кожна композиція репрезентує культуру іншої країни. В нашій музиці складно буде відшукати однакові риси, хіба, схожі, якщо вони присвячені одній країні. Але якщо ця схожість і трапляється, то ми прикладаємо багато зусиль аби максимально урізноманітнити подібний матеріал.
Розкажи про учасників гурту.
Микола Піддубник. Фортепіано. Головний консультант із гармонізації музики, яку ми створюємо й виконуємо. Він перший, до кого я звертаюся стосовно музичної побудови композицій.
Олександр Островський. Скрипка. Партії кларнета та партії скрипки часто дублюються, взаємодоповнюють одна одну. Вони тембрально відрізняються, проте є рівносильними й несуть ідентичне емоційно-музичне забарвлення.
Ігор Астахов. Барабани, перкусія. До недавнього часу тільки перкусія. В найближчому майбутньому лише барабани, причому живі барабани, а не електронний замінник.
А щодо перкусії, планується залучення ще одного учаснику в колектив?
Так. Але я ще не знаю, хто це буде.
Можливо варто оголосити кастинг на посаду перкусіоніста гурту «Traveling the World»?
Можливо. Я подумаю над цим.
Ще один учасник нашого гурту – Тимофій Мулярчук. Бас, електронні спец. ефекти.
Це «найсвіжіший» учасник «TW»?
Майже. Можна сказати, передостанній самий новий. (Усміхається).
«Наймолодша» учасниця колективу – Жанна Бичковська, вокал. Вона з нами із жовтня місяця. Блискавично влилася до колективу, ставши його прикрасою. З її появою прийшло переосмислення ролі вокалу в музичному матеріалі гурту. Завдяки Жанні ми збагнули, що в майбутньому варто збільшити кількість вокального музичного матеріалу в нашому творчому доробку й не робити акцент лише на інструментальних композиціях (відійдемо від радикальної інструментальності), як це планувалося із самого початку.
Володимир Піддубник. Кларнет, ЕWІ (електронний духовий інструмент). Електроніка, аранжування, композиція, менеджмент, ідеї.
На рахунок EWI – дуже цікава фішка колективу. Оригінальне, самобутнє звучання, яке заворожує. Я, наприклад, раніше такого не бачила, електронний духовий інструмент – це щось!
Так, справді в Україні це не поширено. Ми одні із перших використовуємо EWI в побудові музичного полотнища. І звучить самобутньо й виглядає цікаво!
Уляна Фарина. Вокал, фортепіано. Учасниця першого складу. На разі Уляна знаходиться в творчому пошуку. Але її вклад в формування гурту безцінний!
Галина Островська. Етно-вокал. Теж одна із «наймолодших» учасників колективу.
Також, хочу відмітити Дмитра Гортовлюка та Олега Литвинчука, котрі зробили вагомий внесок у музику «TW» на етапі формування колективу!
А тепер ще раз перерахуй усіх учасників музичного гурту «Traveling the World» називаючи після кожного імені прикметник, котрий найвлучніше опише кожного із них, при цьому зроби це швидко, особливо не роздумуючи.
Микола Піддубник – розумний.
Олександр Островський – хитрий.
Ігор Астахов – надійний.
Тимофій Мулярчук – спокійний.
Жанна Бичковська – родзинка.
Це не прикметник. Це іменник! Тільки справа стосується жінки, як чоловіки одразу починають плутатись. Але нічого. Дубль два:
Жанна Бичковська – цікава.
Вова Піддубник – основний. (Вова посміхається) Трохи егоїстично.
Нічого, нічого. Знаєш, як то кажуть: «Скромність – шлях до невідомості». Уляна?
Уляна Фарина – хитра.
Знову «хитра»? Вже ж Островський хитрий.
Добре. Уляна Фарина… хитра.
Ну, хитра вона! (сміється).
Гаразд. Перейдемо до наступного питання. Чи має світ шанс на порятунок?
Має!
Що може його врятувати?
Великий океан мрій на місті Російської Федерації… це перший пункт.
Друге, звернення до моральних принципів, котрі сформувалися в людства у ході минулих століть. Негативною є тенденція людей зосереджуватися на ідеях самозбагачення та використанні інших людей, поділ їх на потрібних та непотрібних.
Тобто ти проти матеріалізму та корисливості.
Так. Важливим є повернення до Біблійних основ.
Я є прихильником філософії Стародавнього Китаю. Вважаю, що варто повчитися мудрості у стародавніх філософів.
Яким є сценічний dress-код учасників «Traveling the World»?
На даний момент питання сценічного dress-коду є доволі демократичним. Ми керуємося естетичним критерієм. Вбрання не повинне відволікати слухачів та глядачів від сприйняття музики. Важливим є місце проведення концерту. Якщо це зал, звісно, із dress-кодом тут строго. А в більш камерній обстановці, себто у кафе, кав’ярні, клубі, форма одягу вільна,але в межах розумного, звісно. В майбутньому, можливо, будемо залучати дизайнерів одягу, якщо визріє криза думки, або захочеться чогось особливого.
«Як корабель назвеш – так він і попливе». Пов’яжи цей афоризм із назвою вашого гурту.
Виходячи із цього афоризму я і задумував назву колективу. «Traveling the World» перекладається, як «подорожуючи світом». Це стосується не лише музичного аспекту (багато народності, використання музичних особливостей різних краї), а й того, що хотілося би з цією музику об’їздити якомога більше світу! Багато подорожувати й грати, де це буде можливо!
Яка композиція із дебютного альбому «ANCIENT. Vol. 1» найчастіше «влазить» в голову?
«Celtic» – композиція, котра розміщена в альбомі під номером дев’ять. Вона насичена ірландськими мотивами, які легко «лягають» на слух та так само легко запам’ятовуються.
Опиши п’ятьма будь-якими словами ваш перший альбом.
Перший, зелений, очікуваний…
Самі прикметники, а як щодо іменників?
Радість і втіха.
В яку пору доби найкраще твориться?
Вночі. Ніхто не заважає. Тоді свідомість контактує із підсвідомістю, як кажуть науковці. Були моменти, коли музика дуже добре писалася в обідню пору. Вранці я просто не пробував писати. Дуже продуктивно творити у вихідні або під час відпустки!
Коли пишеш, повністю відключаєшся від зовнішнього світу чи можеш робити ще щось паралельно із написанням музики?
Ні, повністю від зовнішнього світу я не відключаюся ні в якому випадку. Час від часу роблю перерви, змінюю діяльність, щоб потім, повернувшись до роботи, по-новому оцінити її, на свіжо.
До яких експериментів вдався при роботі над музичним матеріалом, а які ще не встиг втілити у життя, але неодмінно прагнеш це зробити?
Заміна акустичного звучання електронним, як спосіб виходу із ситуації, коли бракує музикантів, призвела до того, що нам це звучання сподобалося і ми вирішили так лишити (у багатьох випадках). Це додало музиці цікавих відтінків, особливого, своєрідного звучання. Щодо функції баса. Традиційно її виконують два інструменти – це бас-гітара, або контрабас, чи те й інше. Тут ми теж використали електронний бас та добре побавилися з тембрами. Послухавши, що з того вийшло, прийняли рішення такий тип басу залишити назовсім.
В майбутньому планується використання живих барабанів. Хочу ввести в практику візуальну складову, а саме використання live video синхронізованого із нашою музикою для максималізації емоційних відчуттів під час виступу.
Але як воно буде я ще не знаю (додав тихенько).
Чому саме такий склад інструментів?
Для початку мала бути гармонічна основа (фортепіано), ритм (барабани, перкусія) і солюючі інструменти. Основа народної музики – це скрипка, тому щодо скрипки, особливо після пробної репетиції, все одразу стало ясно. Інструментальні солюючі партії грає один струнний та один духовий інструмент. Все це найповнішою мірою відображає моє уявлення про звучання нашого колективу.
Плануєш у майбутньому підключити чоловічий вокал?
Навіть вже почав підключати. Є напрацювання саме із чоловічим вокалом. Поки застосування його буде епізодичним, але буде неодмінно! Вокаліст – Микола Піддубник.
Кому би хотів особливо подякувати за допомогу в роботі над альбомом?
Абсолютно всім, хто був причетний, навіть дотично, до його створення!
Велике спасибі звукорежисеру Андрію Вавринчуку, котрий дуже нам допоміг. І за терпіння стосовно нас велике «дякую»!
Про що мрієш?
Про заслужене визнання.
Якщо шлях до мрії умовно становить 1000 км., то яку відстань ти вже подолав?
10 км.
Що є паливом для натхнення?
Музика! Музична творчість інших талановитих людей, у якій можна почерпнути нові звучання, співзвуччя. Підкреслюю, не скопіювати, а саме почерпнути, надихаючись звучанням, настроєм, енергетикою цієї музики.
Поїдете у турне із новим альбомом?
Хочемо. В цьому році плануємо відвідати якомога більше українських фестивалів і хоча б один закордонний!
Що стосовно презентації нового альбому?
Можливо об’єднаємо презентацію альбому із концертом, приуроченим річниці колективу. «Traveling the World» святкуватиме свій перший день народження 8 березня. За цю зимову паузу в концертній діяльності хочеться ввести ряд інновацій, котрі істотно покращать звучання колективу, щоб глядач відчув ці зміни вже під час наступного концерту!
Про що я не запитала, але ти неодмінно хочеш поділитися цим?
Я хотів би трохи додати дещо про учасників колективу. Наприклад, Олександр Островський відіграє роль критика. Можливо, він і не зовсім здогадується про це, але я дуже прислухаюся до його зауважень. Ціную його думку, як музиканта. Завдяки такій конструктивній критиці багато що змінюється в кращу сторону, звучання стає якіснішим.
Микола Піддубник – це перший мій радник стосовно всіх питань, окрім того, що він є моїм асистентом, помічником із композиції, гармонії, всього, що стосується суто музичної сторони.
Для мене дуже важливою є його братерська підтримка, особливо в тяжкі моменти.
Чи може рідна людина дати об’єктивну оцінку, відмежувавшись від любові та суб’єктивності, котра «випливає» із цієї любові?
У нашому із Миколою випадку це можливо. Навпаки, ми намагаємося із максимально критичного ракурсу оцінювати те, що робимо. Цим перестраховуємося в якійсь мірі.
Ігор Астахов є дуже креативним у користанні ударними інструментами. Має багатий досвід стосовно вибору інструментів, звучання яких найбільше задовольняє нас в тій чи іншій композиції. Деякі ударні ми робили самі – з підручних матеріалів. Таке от новаторство. Результат виявився цікавим! Це додало особливого колориту .
Тимофій Мулярчук, окрім того, що є басистом колективу, а це дуже важлива посада, виконує багато адміністративних функцій, вирішує важливі питання, які не стосуються музики.
Жанна Бичковська сповнена цікавих ідей. Вміє з протилежного боку додати чогось нового, того, до чого я б і не додумався.
Хочу подякувати кожному учаснику нашого «Traveling the World» за те, що вони терплять мене такого!
А тепер сюрприз!!! для ідейного натхненника, керівника, композитора, аранжувальника, соліста, організатора гурту «TW»! Учасники колективу теж мають про нього свою думку і до виходу даного інтерв’ю він навіть не підозрював про те, що таємно від нього була проведена спец. операція, де кожен із музикантів колективу зізнався, який же насправді Вова Піддубник!
Володимире, приємного Вам читання:
Микола Піддубник: «Вова – найкращий! Стабільна опора і підтримка.»
Олександр Островський: «Людина, яка бачить ціль і йде до неї».
Ігор Астахов: «Важко одним реченням охарактеризувати Вову! Це дуже багатогранна людина. Вова постійно генерує нові ідеї та робить все, щоб втілити їх у життя. Наш альбом, наш гурт – це, більшою мірою, заслуга Вови, тому що за цим усім стоїть саме його кропітка робота (музичний матеріал, концерти, репетиції, різні організаційні моменти). Він дуже цікава людина з якою приємно спілкуватися, компетентний в багатьох сферах. Розмови із цією людиною дали особисто мені дуже багато: по-іншому дивлюся на музику, переосмислив підхід до занять… і ще багато чого. До того ж він дуже класний музикант!»
Тимофій Мулярчук: «Вова незвичний. Його важко в чомусь переконати, завжди стоїть на своєму! Нещодавно він пішов на компроміс зі мною стосовно одного питання. Але це виняток!»
Уляна Фарина: «Вова дуже відповідальний і старанний. Багато приколювались з ним!»
Жанна Бичковська: «Відповідальний, серйозний ведмедик. Два слова – смішні анекдоти (і купа смайлів)))».
Ось, Володимире, що про Вас думають колеги!
Особисто від себе хочу додати: якби у Рівненському управлінні культури працювали такі люди, як ти, культурне життя нашого рідного міста розвивалося би швидше, ефективніше, яскравіше!
Успіхів вам, «Traveling the World»! Успіхів та визнання!
Інформацію щодо гурту «TW» та першого альбому «ANCIENT. Vol. 1» можна знайти за наступними посиланнями:
https://soundcloud.com/traveling-the-world-official-t..
https://www.facebook.com/travelingtheworldband/
http://vk.com/twband
https://twitter.com/TW_musicband
https://www.amazon.com/gp/product/B01AM3KAMM?ie=UTF8..
https://play.google.com/store/music/album/Traveling_t..
Олександра Григорчук
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…
Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку
Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року
Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку
Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»
Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць
Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.