Обласна лікарня отримала обладнання для знезараження медичних відходів
Це стало можливим завдяки спільному проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку. Загалом 50 комплектів спецобладнання отримали 17 областей, серед яких Рівненщина.
Як розповіли в Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка, спеціальне обладнання для деконтамінації – так воно правильно називається, дасть можливість обробляти та знезаражувати медичні відходи, зокрема, епідемічно небезпечні. Крім того, заощадити на витратах з їх утилізації.
– Стерилізація дозволить збільшити кількість відходів, яким ми зможемо дати друге життя, відправивши на переробку. Адже є категорія відходів, яку можна відділити та переробити, – пояснила фахівчиня у сфері управління відходами РОКЛ Павлина Полюхович.
З автоклавом в лікарні працюють фахівці, які пройшли спеціальне навчання та отримали посвідчення.
Ємності для небезпечних відходів розташовані в кожному процедурному кабінеті в кожному відділенні. Вони мають два відсіки. В один складатимуть відходи для подальшої утилізації. А саме – інсинерації. Це коли відходи спалюють за високих температур, щоб зменшити їх об’єм та шкідливість. В інший відсік збиратимуть відходи для подальшого автоклавування.
В лікарні наголошують, що стерилізації відходів завдяки новому обладнанню, дасть можливість не лише заощадити кошти на інсинерацію, а й збільшити частину доходів від стерилізованих відходів, які перетворяться на вторинну сировину.
Так, у 2024 році лікарня згенерувала та відправила на інсинерацію 85 тонн небезпечних медичних відходів. Тож минулого року в РОКЛ запровадили роздільне збирання відходів, розпочали їх сортувати, облаштували склад для вторинного сортування і налагодили співпрацю з різними переробними підприємствами.
Повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.