Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » “Одне лічить, друге калічить”… або як вакцинуватись проти поліомієліту?

“Одне лічить, друге калічить”… або як вакцинуватись проти поліомієліту?

03-Лют-2016

55e7222a8dfc5Днями сайт “Новини по-рівненськи” спілкувався з рівненським педіатром вищої категорії Ларисою Шеремет з питання профілактики та лікування грипу у дітей, адже у батьків стосовно цієї хвороби виникає чимало питань та побоювань. Ще більше їх виникає з приводу епідемії поліомієліту. Ми задали лікарю хвилюючі питання та вирішили винести їх окремою темою, оскільки виявилося, що тут чимало «підводних каменів».

Отож, поліомієліт – це гостре захворювання інфекційного характеру, яке викликається однойменним вірусом. Вірус поліомієліту має здатність уражати центральну нервову систему людини. Осередком ураження при цьому захворюванні є сіра речовина спинного мозку. Як наслідок смерть або ж параліч дитини. Ліків від «поліо» немає. Вакцина єдиний спосіб уникнути хвороби. І тут починається саме цікаве…

Як відомо все почалося з офіційно зареєстрованих двох випадків поліомієліту на Закарпатті. МОЗ відразу у екстреному режимі стало проводити вакцинацію. Наразі проводиться третій тур.spuefZexyIo

  •  Ларисо Василівно, чи є наразі вакцина в наявності?
  •  Ось дуже цікава ситуація в Україні. Вакцина від поліомієліту є. У нас немає БЦЖ, хоч епідемія туберкульозу в країні набагато страшніша ніж «так звані спалахи» поліомієліту. У нас немає жодної вакцини від коклюшу, дифтерії правцю. У нас немає жодної вакцини навіть платної, у нас є тільки пероральна вакцина від поліомієліту.
  • Наразі відомі дві вакцини від поліомієліту ОПВ та ІПВ, яку з них краще застосувати?
  • Однозначно ІПВ Справа у тому, що є так званий вакцино асоційований поліомієліт, тобто хвороба спровокована самою вакциною.

Тут ми дещо прояснимо. Ми поцікавилися якій вакцині надає перевагу світ, і виявилося, що від цієї пероральної вакцини у 2005 році відмовилась США а у 2010 відмовилась Європа, а Україна ні.

ОПВ це всім відомі капельки які даються орально (жива полівакцина),  ІПВ це вакцина яка вводиться внутрішньом’язево(інактивована полівакцина). Так ось, виявляється ОПР не просто гірша за ІПР, вона може бути небезпечною… Аби прояснити у чому загроза до вашої уваги матеріали опубліковані «Українським медичним часописом» :

За даними Європейського центру із запобігання і контролю захворювань (European Centre for Disease Prevention and Control — ECDC), ОПВ не застосовують для рутинної вакцинації майже в усіх країнах Європейського Союзу, крім Польщі. Її виробництво здійснюється у Бельгії, Франції та Італії для експорту.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention — CDC), у період 1980–1999 рр., коли в США використовували ОПВ, зареєстровано 154 випадки вакцино­асоційованого поліомієліту, а це в середньому 8 випадків на рік. При цьому підтверджено, що причиною розвитку захворювання була саме ОПВ-вакцина. У зв’язку з цим у 1999 р. запропоновано відмовитися від ОПВ, і з 2000 р. її не застосовують у США. CDC зазначає, що один прийом ОПВ викликає розвиток імунного захисту від поліомієліту в 50% реципієнтів. Для підвищення цього показника до більше ніж 95% реципієнтів необхідно провести 3 етапи вакцинації ОПВ.

Вірогідність розвитку вакциноасоційованого поліомієліту неоднакова для різних етапів ОПВ-вакцинації. Так, 1-й прийом ОПВ викликає у 7–21 раз вищий ризик розвитку захворювання порівняно з наступними прийомами цієї вакцини. Крім того, з більшою вірогідністю вакциноасоційований поліомієліт може виникнути у дорослих віком ≥18 років, ніж у дітей, наявність імунодефіциту підвищує ризик розвитку захворювання майже у 7 тис. (!) разів порівняно з імунокомпетентними дітьми.

Після відмови від застосування ОПВ у США зареєстровано лише 2 випадки вакциноасоційованого поліомієліту — один завезений з іншої країни, інший зафіксований у людини, що до відміни ОПВ отримувала цю вакцину.

фото з мережі Інтернет

фото з мережі Інтернет

Тобто, вакцина ОПВ може провокувати розвиток поліомієліту після щеплення. Увесь цивілізований світ відмовся від неї, як від не ефективної у колективній імунізації населення. Україна вочевидь до цивілізованого світу не належить… Бо ж МОЗ повідомляє, що Європейська комісія  виділила 900 тисяч євро для придбання 4,5 млн доз вакцини ОПВ для проведення третього раунду.

У продовженні теми спілкуємось з педіатром далі:

  • 25 січня розпочався третій тур щеплень проти поліомієліту, наразі на Рівненщині так і загалом на України страшенна епідемія грипу. Чи є грип протипоказанням проти щеплення?
  • Так, якщо дитина перехворіла грипом бажано вакцинацію не робити ПРОТЯГОМ 5-ТИ ДНІВ ПІСЛЯ НОРМАЛІЗАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИ. Взагалі підхід до вакцинації, і не лише від поліомієліту, має бути виключно індивідуальним. Звичайно це моя суб’єктивна точка зору.
  • МОЗ активно закликає у тому числі і через ЗМІ що у третьому турі вакцинацію потрібно робити усім дітям, включно і тим які це щеплення уже мають. Для чого це потрібно?
  • На думку спеціалістів з МОЗ це варто зробити аби закріпити ефект від двох попередніх щеплень.
  • А взагалі щеплення дає гарантії того що дитина не захворіє?
  • Однозначно, навіть якщо дитина захворіє то переноситеме це захворювання набагато легше ніж діти без щеплення.
  • Якщо з якихось причин дитина пропустила перший та другий тур вакцинації чи варто її робити у третьому турі?
  • Це досить складно сказати… знову ж таки зроблю наголос на індивідуальному підході. Якщо ваша дитина здорова і гарно себе почуває вакцинувати її можна. Якщо ж хворіє чи перенесла хворобу нещодавно то вакцинацію варто відтермінувати.
  • Чи можна дитину підготувати до вакцинації та як?
  • Перш за все потрібно щоб вона була здорова і не хворіла останні десять днів. Щоб уникнути алергічних реакцій я у своїй практиці застосовую протиалергічні препарати – препарат дається протягом п’яти днів на третій з яких робиться вакцинація. Для підсилення вакцинації добре ставити свічки на основі інтерферону у день щеплення.

Що ж у даній темі питань більше ніж відповідей… Чому у наявності лише ОПВ? Чому Україна бореться з «епідемією» небезпечним для дітей методом? Для чого проводити вакцинацію у період епідемії грипу? Чому… чому… чому… таких чому ще досить багато, от тільки батькам треба буде самостійно приймати рішення вакцинувати дітей ОПВ чи ні, бо ж наша держава не подбала про те щоб на їх плечі не лягав цей важкий тягар.

І по завершенні, сайт “Новини по-рівненськи” виключно за вакцинацію, але безпечним для дітей методом!

Вікторія Малецька, Людмила Кравчук.

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Рівненський педіатр про основні принципи профілактики та лікування грипу у дітей.

Куди вивозять засуджених з Дубенської колонії та що буде з самою установою?

Чим закінчиться справа Думановського – справедливістю чи як завжди…?

Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися

Навколо світу за 58 хвилин

Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…

Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку

Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року

Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку

tomat_green-01

 

Позначки:
вакцинадітилікарпедіатріяполіомієлітхвороба

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
23-Сер-2019Новини

За фактом підпалу авто у Рівному слідчі розпочали досудове розслідування

18-Лип-2018Новини

Патрульного притягнули до адміністративної відповідальності

23-Січ-2016Новини

У Рівному невдовзі судитимуть водія, який збив на смерть майора поліції

27-Сер-2019Новини

На Рівненщині мотоцикліст проігнорував вимогу дорожнього знаку та в’їхав у позашляховик

Останні новини

02-Тра-2025

Рівненщина налагоджує співпрацю з Аргентиною

02-Тра-2025

На Рівненщину евакуювали понад 600 корів із Сумщини

01-Тра-2025

CHEEV 2 травня виступить у Рівному: «Нарешті їду до вас!»

01-Тра-2025

Громада без бар’єрів. У Рівному будують інклюзивний маршрут

01-Тра-2025

У релокованому в Гощу Бахмутському училищі відкрили центр для електриків

Популярні новини

15-Кві-2025

Перед судом постане житель Рівненського району за скоєння смертельної ДТП напідпитку

11-Кві-2025

У Млинові та Гощі — нові керівники поліції

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

13-Кві-2025

До Небесного війська доєналося троє захисників із Рівненщини

10-Кві-2025

Додому на Рівненщину «на щиті» повернулися двоє Захисників

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.