Олексій Муляренко назвав найважливіші успіхи у соціально-економічному розвитку області у 2017 році
Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА під час колегії ОДА голова адміністрації Олексій Муляренко назвав найважливіші успіхи у соціально-економічному розвитку області у 2017 році.
Передусім – це ремонт та будівництво доріг.
Майже втричі проти рівня 2016 року зросли обсяги дорожнього будівництва. Відновлено 78 км автодоріг області. Це значною мірою завдяки експерименту, де кошти на дороги спрямовувались від перевиконання завдань Рівненською митницею.
Рекордна кількість шкіл та дитсадків
У 2017 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку реалізовано 14 пріоритетних проектів соціальної сфери. Вдалося зробити надзвичайно багато – завершити старі та започаткували нові.
Як розповів голова ОДА, у 2017 році на Рівненщині вдалося збудувати рекордну кількість шкіл. За рік звели 5 нових закладів, тоді як за всі роки незалежності в області побудували 26.
«Ми завершили всі довгобуди, які існували ще за радянських часів. Додали 800 місць в садочках. За неповний місяць нового року відкрили вже два дитсадки і плануємо третій. На цей рік держава передбачила на 70% більше, ніж в минулому році. Ця сума складає 214 мільйонів гривень. Тобто ми можемо прогнозувати реалізацію в області ще більше вагомих об’єктів», – відзначив Олексій Муляренко.
Об’єднані громади: +100 мільйонів гривень
Значних результатів Рівненщина досягнула у реформі децентралізації. Їх на сьогодні, нагадаємо, в області 26.
Надзвичайно великі фінансові ресурси у 2017 році надійшли в ОТГ.
Тільки 64 мільйони – це державна субвенція. Ще додатково, за рахунок реформи децентралізації, ці території отримали понад 20 мільйонів перевиконання власних доходів. Решта – кошти, які були залучені від Державного фонду регіонального розвитку. Загалом більше 100 мільйонів гривень. «Ця сума вражає. Я хочу, щоб усі зрозуміли, що об’єднання – це надзвичайно великі переваги. Держава дає великий ресурс, тільки треба правильно їм користуватись», – відзначив голова ОДА.
Разом з тим, поки що не в усіх районах створені об’єднані громади. На сьогоднішній день відсутні ОТГ у Березнівському, Володимирецькому, Здолбунівському, Корецькому, Острозькому та Рокитнівському районах. У ряді інших районів об’єднані громади покривають відносно невелику частину площі районів.
«Кабінет Міністрів України звернув увагу на відсутність реальних результатів роботи з реалізації реформи децентралізації у держадміністраціях районів, де на сьогоднішній день відсутні ОТГ. Я думаю, що для голів зазначених райдержадміністрацій це серйозний привід для роздумів», – наголосив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.