Оркестр Путіна лунає і на Рівненщині ?
Нещодавно на сайті Gazeta.ua було опубліковано статтю «Москва проштовхує федеративний устрій України через облради».
Зокрема, в публікації зазначається, що 13 червня народний депутат, член фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук заявив, що Українські спецслужби мають завадити містечковому і поки що ледь помітному сепаратизму “територіальних громад”, за яким стоять маріонетки Путіна.
Також, зазначено, що останнім часом у порядку денному сесій низки обласних рад з’явилося звернення до Кабінету міністрів з вимогою встановити договірні відносини між цими регіонами й урядом. Відповідні акти ухвалили в Одеській, Житомирській, Кіровоградській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях.
Підозра до певних лобістів (назвемо їх саме так) лише посилюється тим більше, що на прокремлівському російському телеканалі «Россия 24» (який, до речі, заборонений в Ураїні) дуже вчасно вийшов сюжет в якому йдеться, що депутати Хмельницької обласної ради вимагають автономії області. Дехто цей сюжет сприйняв як чергові вигадки росіян. Насправді в кожному жарті, як відомо, є лише доля жарту.
Російські пропагандисти також зазначають , що прийняли аналогічні рішення і Кіровоградська, і Житомирська, і Одеська облради. І всюди ініціювали його депутати від «Батьківщини».
До того ж заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков (теж до речі представник ВО «Батьківщина» вказав: «Звернення подав з подачі партії, воно було прийнято централізовано на форумі «Батьківщини».
Подібну картину ми спостерігали і в Рівненській обласній раді, коли голова обласної організації ВО «Батьківщина» Микола Кучерук «продавив» внесення на розгляд сесії облради питання про звернення до Президента України та КМУ щодо розмежування повноважень гілок влади та децентралізацію. Про це описувалось на місцевому сайті «Новини Рівного».
На цьому ж сайті днем пізніше було описано намагання М. Кучерука просунути на сесії Рівненської облради підготовленого, припустимо ним, рішення так би мовити «під шумок»:
– Хто до нас приїхав? Ніхто. Нашим зверненням ми можемо висловити свою позицію, – заявив Кучерук.
– Я прошу підтримати це звернення. Чому в нас не відбуваються зміни, тому що в нас мутна вода. Оту муть треба забрати. Це питання Кабінету Міністрів. Ми не звертаємося, щоб зробили якусь Рівненську республіку. Але я наполягаю на зверненні, – додає Микола Кучерук.
За інформацією з місцевого порталу «Ча Рівне», у коментарі журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» Олексій Бучинський зазначив, що не підтримує дане звернення, оскільки «воно має заклики до сепаратизму та федералізації», а тому, за його словами, потребує доопрацювання.
У результаті, депутати перенесли розгляд саме цього рішення на наступну сесію (попередньо на 7 липня 2016 року).
Взагалі, ця ситуація створює багато питань, та породжує неоднозначні підозри, адже відомо, що Росія наполягає на зміні державного устрою України на федеративний із самого початку збройної агресії. За це очікувано агітують представники “Опозиційного блоку” й інші політики, які діють в інтересах Москви.
Наприклад, вчора на сайті Цензор.нет було розміщено новину «Комуністка Александровська та її син за завданням ФСБ намагалися купити звернення місцевих рад Харківщини із закликом до федералізації України» де сказано, що слідчі СБУ встановили факт, що “За задумом політичних диверсантів, придбані в такий спосіб “законотворчі ініціативи” місцевих рад та подальші замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації та надання окремим регіонам додаткових повноважень, у т.ч. шляхом створення т.зв. “вільних економічних зон”…
Тепер ми бачимо, що не лише політики з «Опозиційного блоку» намагаються максимально підтримувати вимоги Кремля, до них приєдналися окремі політики з ВО «Батьківщина» і як виявилось не лише в нашій області, оскільки синхронно ініціаторами таких звернень в різних областях виступили саме представники «Батьківщини». І от, до недавна ворогуючі політичні сили стають єдиним фронтом задля досягнення спільної мети дуже вигідної Кремлю.
Отож, що ж у цьому зверненні просять депутати? Цитуємо: «розглянути питання переходу до договірних відносин між Урядом, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в контексті розмежування повноважень та реформування місцевого самоврядування».
«Ключове – це договірні відносини між Кабінетом Міністрів, обласною державною адміністрацією, обласною радою та розподіл повноважень. Це просто катастрофа, тому що договірні відносини між «центром» і регіонами бувають лише при створенні федерації або конфедерації», – каже Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.
І от тепер ми чекаємо 7-ме липня, коли і побачимо, хто є хто в Рівненські обласній раді.
Підготував Юрій Бігун
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.