Парад мародерів…
Так от, 27 серпня в поки окупованому «ісконно рускому» Донецьку пройшло святкування «Дня народження» міста, якому виповнилось аж 148 років. У просторіччі Донецьк називають Юзівка (по першій назві), Х’юстон (на прізвище засновника міста британця Джона Хьюза – «Hughes town»).
В репертуарі недолугих «ДНРовських» масовиків-затійників практично близнюків масовиків-затійників з РФ (чому саме близнюків? Відповідь далі по тексту), в місті відбувся показ досягнень «республіки» за часи, так сказати, «самостійного» існування. Тож, виставки комунальної техніки і фейкові ордени, а також розповіді про досягнення знищеної окупантами та їхніми маріонетками вугільної промисловості, от такими «здобутками» хизувалися 27 серпня оті недолугі з фейкової республіки.
На центральній площі до «Дня Донецька» презентували комунальну техніку, заявлену як нову та щойно придбану. А на справді – знову фейк. Це лише техніка «віджата» окупантами у українського Донецька. Самі донеччани кажуть з цього приводу, що вперше таке бачать.
“Было много у нас выставок, но чтобы любоваться водовозкой или ассенизаторскими машинами, или дорожными знаками – такого еще не было, – каже з подивом мешканець міста Олексій. – Я отдаю должное нашим коммунальщикам, но мне кажется – лучше было им дать какие-то денежные премии. Выставка самосвалов выглядит как-то глупо. Тем более что в Донецке знают – парк коммунальной техники обновился к Евро-2012, и с тех пор ничего нового не появилось. Так что чем тут любоваться – не пойму”.
Взагалі жителі Донецька констатують, що з кожним роком життя в окупації їх улюблені свята – День міста і День шахтаря – стають більше схожими на фарс.
“Шахты закрываются и затапливаются, горняки месяцами не видят зарплаты – зато по всему Донецку развешаны пафосные борды с поздравлениями. И все главари в своих речах подчеркивают, как важен и почетен шахтерский труд, – каже донеччанка Аліна – Что касается города, то он постепенно затихает – люди продолжают уезжать, детей становится все меньше, скоро школы и детсады начнут закрывать из-за того что нет детей. И что мы тут празднуем, какой День города? Настоящий День города мы отметим после освобождения Донецка” (взято з соціальної мережі «Facebook»).
Як ми бачимо життя в «ДНР» стає дедалі «веселіше». А ще там, на думку їхніх «спецслужб» існує ціле підпілля. Про це на своїй сторінці в Facebook написав керівник групи «Інформаційний спротив», народний депутат Дмитро Тимчук. «Одночасно в «МГБ ДНР» і «МГБ ЛНР» російські куратори з ФСБ РФ проводять масштабне розслідування подій 24 серпня ц.р., коли в багатьох містах «ЛДНР» фіксувалася масована акція українського підпілля по розклеюванню листівок до Дня Незалежності України», – зазначив він.
«У звітах сказано дослівно «… акція була раптовою і носила характер заздалегідь організованої і підготовленої», а також, що «… немає жодного сумніву, що на території народних республік діє ретельно залегендована і ефективна диверсійно-терористична мережа агентів і місцевого банд-підпілля (так написано в оригіналі), керованих спеціальними службами України », – додав військовий експерт. Видно, послідовники Ніла Хасевича дістались і Донецька ))).
То що ми маємо у висновку?
Всі так звані здобутки зводяться до того, що демонструють віджате майно, яке видається за вироблене на якомусь місцевому заводі, або придбане у московських кураторів. (До речі запас віджатого скоро закінчиться).
Розруха. Вугільна промисловість, на якій фактично трималась Донецька область, практично знищена, зарплатні шахтарі не отримують вже з травня, шахти не модернізують, вони все більше стають небезпечними для подальшого видобутку вугілля.
За даними їхнього «МГБ» на окупованій території функціонує ціле підпілля диверсантів на кшталт «УПА», якого вони так боялися і боролися з міфічними «бендеровцами», тепер, за їхніми словами, мають аналог… А далі ще буде…
P.S. Як обіцяв, щодо недолугих близнюків масовиків-затійників з РФ. Так от на щорічному фестивалі культур світу в іспанському місті Сантандер московська делегація видала українське пиво “Львiвське”, “1715”, “Doms”, а також білоруську “Алiварию” і польський Żywiec за свою, “російську продукцію”. Знайомі бренди на виставці помітила українська журналістка Леся Гасіч.
– Якщо вкрасти чужі землі для Росії не проблема, то привласнити чужі продукти тим більше, – зауважила Леся Гасіч. – На фестивалі культур світу, який проходить в іспанському місті Сантандер, Україна не представлена, зате наш “хороший сусід” вирішив заповнити цю прогалину і виставити в своєму павільйоні національної кухні українське пиво 1715 і Doms, а також польський Żywiec. Крім того, з національних страв – китайські пельмені, а також “споконвічно російські” чебуреки і сосиски в тісті…
Совпадєніє? Не думаю…
Вадим Фролов
фото: Денис Казанцев у Twitter
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.