Підкорити та не згоріти, або історія вогняного шоу у Рівному
Вогонь дає життя, вогонь його може і забрати, а ще вогонь заворожує. Споглядати його можна не відчуваючи часу, а якщо його ще й підкорити та подати глядачеві у замислуватих формах то виходить ціле шоу – фаєр-шоу. У Рівному є чудова команда, для якої взаємодія з вогнем стала ремеслом та захопленням одночасно. Про те, як зробити полум’я найліпшим другом, про небезпеку та пристрасті на сцені, Новини по-рівнеськи спілкувались із засновницею та керівником вогняного шоу Люм Тетяною Ліпатніковою.
Історія рівненського вогняного шоу розпочалась ще 5 років тому, коли Тетяна була організатором тематичних розважальних заходів.
“Одна з останніх вечірок, яку я організовувала була на тему східної ночі, у нас ще був запланований бойовий гопак. Я йшла додому після роботи, коли побачила на вулиці, як тренуються хлопці. Зацікавилась, підійшла, взяла їхні контакти. Вони були з Луцька. А коли номер з бойовим гопаком відмінили, і треба було шукати інший варіант, я запросила виступити волинян“, – розповідає Тетяна.
Так відбулося перше знайомство рівнянки з вогняним шоу. Ну, а далі – одна романтика…
Зі звичайного робочого знайомства, у одного з хлопців волинської команди та Тетяни зародились відносини.
“Він з Луцька, я з Рівного і наші зустрічі базувались на тому, що ми їздили містами України. Тому уся зав’язка була не на вогні, а на подорожах. Мене часто запитують, де такому навчають? Ніде не навчають. Ми їздили , і щоразу спілкувались з місцевими людьми, які займаються фаєр-шоу. Дивились, спостерігали, щось подобалось, щось ні. Так виникла ідея створити своє шоу, більш досконале, більш ефектне“, – ділиться спогадами Тетяна.
Рівнянка зізнається, що попри тижні тренувань без вогню, коли уперше до рук узяла запалений реквізит, її опанував шалений страх.
“Таке враження, що все, що вчила до того, просто забула, весь час боялася, що згорю. А ще коли реквізит палає він дуже шумить і це збиває, бо ти вже не чуєш ні підказок, ні музики“,- каже Тетяна Ліпатнікова. – “Уже сьогодні я бачу, що у кожного по різному, є артисти, які досить швидко стають до вогню, але у мене страх тривав довго“.
Після перших хвилин захоплення під час споглядання шоу виникає логічне питання, а як убезпечують себе артисти від опіків та нещасних випадків?
“Перш за все костюми мають бути з цупкої натуральної тканини, якщо іскра попадає на такий матеріал вона відразу гасне. Ні в якому випадку не одягати синтетику, яка швидко займається та плавиться. Сам одяг нічим не обробляється, як і волосся. У мене волосся дуже довге, тому найчастіше питають, чим мастиш, щоб не згоріло. Нічим“, – розповідає Тетяна та наголошує – артист має завжди бути відповідальним та уважним.
У своїй практиці термічний опік дівчина мала на початку своєї кар’єри, Тетяна зізнається, це сталося з її вини. Під час виступу вона забула взяти з собою захисну рукавичку та щоб не зривати номер розпечений реквізит узяла голою рукою. Варто уважним бути і з напрямом вітру, адже полум’яні обійми теж можуть лишити свої сліди.
Найбільш травматичний випадок, який відомий Тетяні, стався з її знайомим з іншого міста. Чоловік мав багато виступів та був стомленим, під час шоу узяв пляшку не з керосином, а з уайт-спірітом та зробив вогняний видих, у результаті чого його обличчя спалахнуло.
“Взагалі техніка вогняного видиху дуже складна і потребує обережності. Коли виприскуєш рідину частина краплин все одно осідає на обличчі та одязі, тому, якщо узяти бензин чи уайт-спіріт людина просто починає горіти. При цьому ж частина рідини лишається у роті, у шоці людина починає її випльовувати і полум’я стає ще більшим. Саме тому, для вогняного видиху використовують керосин з низькою температурою загоряння, а ще краще світал, він найбільш безпечний. Але навіть це не вберігає артиста від ризику, бо можна вдихнути вогонь, або ж димку і як наслідок отруєння або опіки у середині“, – ділиться Тетяна Ліпатнікова.
Взагалі, у вогняному шоу використовують керамошнур, який замочують у очищеному авіаційному керосині. Особливість керамошнура, яким обмотують реквізит у тому, що він не згорає, тому він використовується багато разів поспіль.
Нині творча команда налічує п’ять чоловік. Студент, молода мама, хореограф та майстер з ремонту мобільних телефонів під керівництвом Тетяни Ліпатнікової поза основним видом діяльності трансформують своє хобі у захопливе шоу.
“Час від часу ми оголошуємо кастинги, інколи люди їдуть з міста, чи з інших причин перестають займатися. А взагалі, ми мріємо про розширення, масові постановки – дуже ефектно виглядають.“, – розповідає рівнянка.
Останній рік для команди багатий на зміни, адже ще рік тому вони були відомі під зовсім іншої назвою. У 2017 змінили графіку, назву та стиль, лишили лише свою пристрасть та професійний підхід до справи. Рясніє планами і 2018 – глядачам мають презентували кілька нових програм. У зв’язку з цим, у команди період активних тренувань, майже щодня по дві години вони проводять з тренувальним реквізитом. Враховувати треба усі нюанси – час підпалення, вихід на сцену, час горіння. Сам реквізит досить важкий, тому потребує хорошої фізичної підготовки. А ще, усе металеве приладдя, яким користується група, зварює сама Тетяна. Освіта художника допомагає підібрати правильні пропорції. А ось самому зварюванню дівчина навчалась самостійно, спочатку дивилась, як роблять колеги, згодом спробувала сама. Нині її металеві віяла користуються шаленим попитом у майстрів фаєр-шоу.
Рівненське вогняне шоу бачили різні міста нашої країни. Найдалі куди доводилось їздити по Україні – це Черкаси. Любить рівненська команда відвідувати і фестивалі, були навіть у Мінську в Білорусі та мріє про фестиваль вогню у рідному місті.
Увага! Переконливо рекомендуємо не намагатись самостійно відтворювати елементи шоу – це може бути небезпечно для життя!!!
Вікторія Малецька
фото та відео надане Тетяною Ліпатніковою
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.