Пілотний проект з виробництва тактильної продукції з шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору презентуватимуть у Рівному
У четвер, 26 січня 2017 року о 14 годині у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація пілотного проекту з виробництва тактильної продукції (таблички та кубики) з шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору.
Як відомо, вироби для слабозорих та незрячих людей складаються з рельєфно-крапкового шрифту, що зчитується вказівним пальцем. Такі тактильні інформаційні розробки допомагають їм здобувати освіту, отримувати необхідну інформацію, орієнтуватися у приміщеннях та на вулиці.
Пілотний проект був спланований та реалізований двома центрами – Інтернет-центром «Окуляр» та Інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку», що працюють в бібліотеці за сприяння і підтримки Посольства США в Україні, та відокремленим підрозділом ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Рівненській області. Можливість розробити, змоделювати і виготовити таку продукцію з’явилася в бібліотеці з придбанням 3D-принтера та 3D сканера, які дають можливість друку досить чітких тактильних копій із спеціальною текстурною поверхнею.
Враховуючи важливість та необхідність такої продукції, бібліотеці вдалось провести під цей проект фандрейзинг і додатково безкоштовно отримати від компаній ESUN та Verbatim (провідний світовий виробник носіїв для зберігання інформації) філоматеріали на суму більше шести тисяч гривень.
Виготовлені таблички та кубики, на які нанесений алфавіт з шрифтом Брайля, проходять апробацію на базі Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з порушеннями зору та дошкільного навчального закладу для слабозорих дітей компенсуючого типу № 35 «Весняночка». Ця продукція також була представлена тифлопедагогам, спеціалістам-реабілітологам, психологам, фахівцям з педагогічної корекції, які працюють з відповідною категорією людей.
На презентацію запрошуються представники владних освітніх установ міста та області, спеціалісти, що працюють з людьми з порушеннями зору, де вони отримають змогу ще раз протестувати виготовлену продукцію, долучитися до її обговорення, почути відгуки та зауваження задля її вдосконалення. В подальшому планується тиражування цих виробів для забезпечення ними спеціалізованих закладів міста та області.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.