Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » На замітку » Професор з Америки досліджує вроджені вади дитячого населення Полісся

Професор з Америки досліджує вроджені вади дитячого населення Полісся

13-Гру-2017

2-4 грудня 2017 року у м. Рівне з робочим візитом перебував професор з Америки Володимир Вертелецький. На базах обласного лікувально-діагностичного центру ім.Поліщука та обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення обговорювались питання подальшого проведення досліджень вроджених вад дитячого населення Поліських районів області, які постраждали від аварії на ЧАЕС.
Вчений зі світовим ім’ям, професор генетики Володимир Вертелецький народився в Рівному, тривалий час займався медичною практикою в Арґентині, понад 40 років продовжує свою справу в США. Він – член Національної медичної академії Арґентини‚ почесний член Національної Академії Наук України.
В. Вертелецький навчався на медичному факультеті Університету в Буенос-Айресі. З 1999 року очолює Українсько-американську програму запобігання вродженим вадам розвитку, на основі якої розроблено і впроваджено в двох областях України реєстри всіх новонароджених та дітей з вродженими вадами розвитку. Створив комп’ютерну міжнародну інформаційну систему з питань тератології і спадкової патології. Фахівець у галузі тератології і медичної генетики. Розробляє принципи і підходи до профілактики вроджених вад розвитку. Вперше провів молекулярно-генетичне дослідження хворих з неврофіброматозом.
Чорнобильська катастрофа є однією з найбільших катастроф, яка продовжує впливати на здоров’я людей та довкілля. Сьогодні дуже важливим залишається питання стану здоров’я вагітних жінок у найбільш забрудненій зоні – у Рівненській області, а саме на Поліссі.
Полісся, яке потрапило в зону радіаційного забруднення після чорнобильської аварії, відрізняється від решти території Рівненської області геологічними, екологічними і демографічними особливостями.
Аналіз архівних даних (1992-1993 рр.) показує, що у вагітних жінок Полісся вміст інкорпорованого радіоцезію в 4 рази більше ніж в тих, що живуть, в інших районах області. Тому, відповідно, і більше дітей народжується з вадами розвитку. Не дивлячись на те, що після аварії на ЧАЕС минуло більше 30 років, останні дані (квітень-вересень 2017 року) свідчать про високий вміст цезію-137 в молоці, грибах, що продовжує до подальшого формування внутрішнього опромінення населення.
На думку професора Вертелецького, щоб поліпшити цю ситуацію, українській владі необхідно відновити постачання «чистих» продуктів харчування. «Проводити заходи радіаційного захисту – завдання не тільки влади, а усіх свідомих українців», – наголошує професор.
Результати досліджень за 2000-2016 рр. засвідчили, що у Рівненській області популяційні частоти вроджених вад розвитку невральної трубки: аненцефалія, спинно-мозкова кила, мікроцефалія, мікрофтальмія, зрощені близнюки є одними із найвищих в Європі. Важливо зазначити, що ще вища частота вад невральної трубки (ВНТ) постійно реєструється в поліських районах області – 23,3 на 10 000 народжених, тоді як в інших районах вона становить 17,4.
Причиною подібних вроджених аномалій, наприклад, мікроцефалії може бути як іонізуюча радіація, так і алкоголь, але результати досліджень свідчать, що алкоголь не є переважаючим тератогенним фактором щодо високих частот вад невральної трубки, мікроцефалії та мікрофтальмії на Поліссі.
Дефіцит фолатів, як і іонізуюча радіація також може призводити до поломок двоспіральної ДНК. За результатами проведеного опитування вагітних жінок Рівненської області, лише біля 7% з них вживали преконцепційно (до зачаття дитини) фолієву кислоту в таблетках окремо або у складі мультивітамінних комплексів. Харчові добавки з фолієвою кислотою можуть щонайменше на 50 % знизити популяційні частоти ВНТ.
Важливість отриманих результатів свідчить про необхідність міжнародних зусиль для продовження молекулярних, генетичних, епігенетичних, імунологічних, епідеміологічних досліджень у забруднених чорнобильською радіацією регіонах, а також вивчення ролі фолієвої кислоти та алкоголю. Дуже ймовірно, що такі дослідження висвітлять нові важливі для українського суспільства факти і допоможуть краще зрозуміти весь комплекс причин, що призводять до виникнення вроджених вад розвитку і впливають на здоров’я людей, а також розробити і впровадити профілактичні заходи.
Доцільно вважати, що на Поліссі тривале накопичення радіонуклідів вагітними жінками має і тератогенний, і онкогенний, і мутагенний вплив.
Тому, профілактика вроджених вад розвитку повинна бути першочерговим завданням навіть до отримання висновків епідеміологічних досліджень. Важливим фактором подальших досліджень є поновлення системи радіометричного обстеження населення, особливо вагітних жінок, на вміст в організмі цезію та отримання дози внутрішнього опромінення.
Результати обговорення будуть покладені в основу створення «протоколу» подальших досліджень з використанням сучасних методів радіаційної епідеміології, генетики. Учасникам зустрічі професор подарував збірник наукових праць «Вроджені вади розвитку Полісся-Чорнобиль”.

Повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр

Позначки:
Володимир ВертелецькийдослідженняПолісся

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
14-Чер-2018На замітку

Рівнянам на замітку: як вибрати земельну ділянку під будівництво

19-Кві-2017На замітку

Рівненські експерти розповіли, як уникнути помилок при придбанні нових 500-гривневих банкнот та не стати жертвами шахраїв

09-Лип-2018На замітку

Що варто знати про закордонний паспорт?

04-Бер-2020На замітку

Яким автомобілям жителі Рівненщини надають перевагу?

Останні новини

17-Тра-2025

У Вараському районі внаслідок ДТП травмувався неповнолітній мотоцикліст

17-Тра-2025

На Рівненщині відкрили сучасний мінізавод із заморозки ягід

17-Тра-2025

Рівненщина провела в останню дорогу загиблих захисників

16-Тра-2025

Відбулося чергове засідання Коаліції «Рівненщина 1325» по проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом»

16-Тра-2025

Городоцька територіальна громада для захисників України передала дві автівки

Популярні новини

08-Тра-2025

Поліцейські Рівненщини розслідують ДТП, у якій постраждала велосипедистка

09-Тра-2025

На Рівненщині віддали останню шану захисникам

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

26-Кві-2025

У Дубно внаслідок ДТП загинув пішохід

25-Кві-2025

Збив дівчину та зник з місця ДТП: дубенські поліцейські розшукали мотоцикліста

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.