Проєктні менеджери дізнавались про особливості підготовки, подання, впровадження проєктів на конкурси ЄС
У Рівному відбулася Консультативна сесія з проєктного менеджменту для проєктних менеджерів громад – членів Рівненського РВ АМУ. Захід організували Рівненське регіональне відділення Асоціації міст України у співпраці з Рівненським регіональним центром підвищення кваліфікації. Участь у семінарі взяли понад 30 фахівців ОМС Рівненщини, які відповідають за проєктну та інвестиційну діяльність у громаді, освітяни та інші фахівці.
Учасників навчання привітала Тетяна Грещук виконавча директорка Рівненського РВ АМУ а також представниця Рівненського регіонального центру підвищення кваліфікації Марія Лісковська. Тетяна Грещук зауважила, що сфера діяльності проєктного менеджера є відповідальною та багатогранною, адже це додатково залучені кошти у громаду для її розвитку та покращення життя мешканців.
Модератор заходу Василь Кашевський, експерт ГО «Волинський ресурсний центр» підготував наступні теми для вивчення:
Політика згуртованості ЄС, як перспективне джерело фінансування проєктів місцевого розвитку.
Особливості підготовки, подання, впровадження проєктів на конкурси ЄС.
Василь Кашевський детально презентував дані теми та пояснив на реальних прикладах як усе це працює та чому усе взаємопов’язано. Розглянув кейси залучення європейських коштів у Європі, пояснив як працюють Фонди ЄС та з чого починати співпрацю з ними, особливу увагу звернув на стратегічні документи різних рівнів та як регіональна політика впливає на фінансування проєктів та підтримку з боку Європейських Фондів.
У своїй роботі проєктні команди мають чітко розуміти ключові етапи процесу планування і реалізації проєктів, а також пам’ятати про зв’язок між Стратегією та проєктом. Нині багато донорів пропонують реалізацію проєктів у партнерстві на це також потрібно зважати та підходити до цієї вимоги відповідально.
Ольга Стецюк, начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради презентувала успішні кейси Острозької громади в рамках висвітлення теми – Практичний досвід щодо проєктної діяльності в Острозькій міській громаді. Острозька громада має потужний грантовий портфель, зокрема там реалізовано чимало проєктів. На початках, розповіла Ольга Стецюк, починали вчитися на конкурсах, які оголошувала Рівненська ОДА. Це були невеличкі ініціативи та проєкти, згодом почали писати більші проєкти на Всеукраїнських донорів, зокрема Міністерство молоді та спорту а також УКФ. Згодом команда почала пробувати свої сили у роботі з міжнародними донорами та Фондами. Ольга Стецюк наголосила – потрібно також налагоджувати партнерство та співпрацю з місцевими громадськими організаціями, адже часто саме вони можуть бути заявниками або партнерами у реалізації проєктів. Для того щоб про себе заявити можна починати, як ініціативна група і долучатися до інших організацій, які мають більше досвіду, ставати їхніми партнерами на місцевому рівні, тоді як організація може бути регіонального, а то і всеукраїнського рівня. У такий спосіб ініціативні групи активістів виростають у потужних та надійних партнерів.
Наприкінці навчання учасники обмінялись досвідом. Експерти надали роз’яснення на проблемні питання та висловили своє бачення.
Завершився семінар врученням сертифікатів про підвищення кваліфікації.
Повідомляє Рівненське РВ АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.