Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Блоги » Письменництво, як шлях до самопізнання та ефективний психотерапевтичний інструмент

Письменництво, як шлях до самопізнання та ефективний психотерапевтичний інструмент

27-Бер-2025

«Я завше її в собі відчувала. Вона була присутня в мені від першого мого подиху, першого крику. Всі ці роки вона чаїлася в моїх глибинах… Найчастіше відчувала її у своєму лоні – вона відкликалася глухим, тягучим ниттям в низу живота. А ще лоскотала мене в зоні сонячного сплетіння. Коли ж була невдоволена давучим згустком стояла у горлі… (Уривок з втвору La Loba)

2011р.Коля я написала цей текст мені було 27 років і саме з цією прозою до мене прийшли два усвідомлення: перше – письменництво це моє, друге – що це потужної сили психотерапевтичний інструмент.

2025р. Я продовжую поєднувати творчість та психологію, як в житті, так і практичній діяльності і для мене цей «симбіоз» ідеальний. Тож, можу впевнено сказати: якщо ви відчуваєте потребу писати – пишіть!

Наразі, ми не говоритимемо про письменництво, як професійну діяльність, творчий шлях та літературну значущість творів. Я пропоную розглянути написання текстів, як шлях до самопізнання, усвідомлення та самоаналізу, підвищення рівня емоційного інтелекту, формування емпатійних здібностей та екологічний спосіб звільнення від деструктивних емоцій.

Терапевтичне письмо має багато переваг. Одна з головних – доступність. Папір і ручка, або ж гаджет з додатком Word, ось все, що потрібно. Ви можете займатися цим самостійно або ж у супроводі психолога чи психотерапевта. І навіть, якщо вам не припаде до душі жодна з запропонованих технік, безпосередньо викладені на папір думки та емоції однаково матимуть свій терапевтичний ефект. Тексти можуть бути експресивними та спонтанними, або ж мати певну літературну форму – вірш, оповідання, казка і т.д. Ви обираєте той, який вам більше до вподоби, який відгукується в ситуації «тут і тепер». Ви можете доповнювати тексти малюнками, світлинами чи колажами і це буде додатковим терапевтичним бонусом зі знаком «+» у вашій роботі. Зрештою, пишучи тексти ви дозволяєте собі абсолютно усе і отримуєте максимальну свободу, яку у нашому сьогоденні багато кому бракує. Пишучи казку, повість чи новелу ви отримуєте продукт створений свідомістю у парі з її величністю підсвідомістю. Герої та антигерої, ситуації в яких вони опинилися, шляхи подолання перепон, характери та атмосфера – це все неосяжне джерело для самоаналізу про власне прийняття чи неприйняття, про гострі стани, захисні механізми та справжні цінності. Створюючи твір ви метафорично зображуєте власну проекцію світу з усіма її турботами, страхами, значимістю та бажаннями.

Після завершення творчого процесу задайте собі запитання і дайте чесну відповідь:
-Про що цей текст для мене?
-Чому той чи інший герой викликає у мене захват/співчуття/симпатію/злість/роздратування/агресію?
-Де в цій вигаданій історії я?
-Ким би я ніколи не був би/була би в цій історії? Чому?
-Ким би я хотіла б/ хотів би бути? Чому?
-Що я відчував/відчувала до написання тексту, під час та після?
І так далі.

«Приміряючи» різні ролі ви вчитеся розуміти себе та інших, долаєте стереотипність та суб’єктивність, формуєте навики вирішення внутрішніх та зовнішніх конфліктів, починаємо розрізняти конструктивність від деструктивності.
І звісно ж, ви звільняєте себе від страхів і негативу.

До слова, ефективною та добре відомою є техніка терапевтичного листа. Її використовують, коли накопичилось багато невиказаних слів, емоцій та почуттів, коли вас переповнює ефект незавершеності, вас переповнює образа чи почуття провини, щодо іншої людини, але в силу певних обставин ви не хочете або не можете їй цього сказати.

Увага! Цю техніку важливо саме писати ручкою на аркуші паперу. Рекомендую для кращого ефекту вкладати лист у конверт, підписувати адресату і ховати з поля зору.

Інструкція з написання листів:
1.Аркуш паперу та ручка.
2.Пишіть листа максимально щиро, не обмежуйте себе в словах та висловах.
3.Рекомендовано писати розбірливим почерком.
4. Не перечитуйте та не редагуйте лист.
5.Після завершення листа ви можете написати відповідь від іншої особи.
6.Таке листування можна вести поки конфліктна ситуація не вичерпає себе.
7.Листа чи листи після всього можна знищити, наприклад спалити.

Під час цієї практики ви можете відчувати погіршення настрою, виливаючи емоції на папір ви повторно відчуєте їх, ймовірно навіть більш гостро. Проте, продовжуючи практикувати негатив поступово зменшуватиметься поступаючись відчуттю полегшення та свободи від нав’язливих думок.

І на завершення, рекомендую техніку «Ранкові сторінки», які описала Джулія Кемерон у книзі «Шлях митця». Вона сприяє для розкриття творчого потенціалу, спонукає виходу з творчої та робочої кризи та є своєрідним абсорбентом для непотрібних думок у вашій голові.

У чому суть? Ваше завдання одразу після пробудження взяти у руки зошит і від руки заповнити три сторінки власними думками. Виконувати її потрібно кожного дня протягом 12 тижнів. Не існує обмежень щодо тексту написаного вами. Головним є тут писати все, що приходить у голову. Навіть якщо ви подумали у цей момент «Що за фігня? Навіщо я це роблю?» – ви пишете це у зошиті. Всі думки що виникають у вашій голові ви фіксуєте! Цей процес займе у вас приблизно 15-20 хвилин. Не редагуйте. Не зважайте на помилки чи почерк. Просто пишіть!
Ранкові сторінки працюють з вашою підсвідомістю і поміж думок, які здаються безглуздими і непотрібними з часом все більше і чіткіше виділятимуться справжні перли вашого внутрішнього «Я».
Перечитувати під час 12-тижневого курсу сторінки не можна – лише по його завершенню і повірте відкривши зошит на вас чекатимуть неймовірні відкриття та інсайти…

Ну і власне, яким би не був процес, а письменництво це завжди шлях до внутрішньої краси, гармонії та балансу! Тому… якщо ви відчуваєте потребу писати – пишіть!

псиьменниця та психологиня Віта Климович

Позначки:
Віта Климовичписьменницяпсихолог

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
30-Жов-2020Блоги

COVID, нирки і медицина по-рівненськи…

21-Кві-2016Блоги

Для справжніх клондайщиків

29-Тра-2016Блоги

Проект який викорінює стереотипи, або як рівненська журналістка досвід в Сумах переймала

20-Гру-2017Блоги

Обережно «тролі» в дії!!!

Останні новини

06-Чер-2025

В управління АРМА передали понад 3 млн грн, вилучені у продавців сурогату

06-Чер-2025

Рівне презентувало успішні соціальні ініціативи для підтримки ВПО на форумі в Києві

06-Чер-2025

Обласна філармонія запрошує на «Вечір в опері»

06-Чер-2025

У Вараші потонув 14-річний хлопець

06-Чер-2025

На Рівненщині попрощались із чотирма воїнами

Популярні новини

25-Тра-2025

7 солдатів з Рівненщини сьогодні повернулися з полону.

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Тра-2025

З директором лікарні у Клевані припиняють контракт

30-Тра-2025

У Костополі внаслідок ДТП травмувався мотоцикліст

04-Чер-2025

Березнівські поліцейські задокументували злочин у сфері довкілля

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.