Рівненська дитяча стоматологічна поліклініка під загрозою закриття?
Колектив міської дитячої стоматологічної поліклініки б’є на сполох, запевняючи: мають усі підстави вважати, що незабаром їх мають виселити або й узагалі лишити без роботи. 30 жовтня їх поставили до відома, що приміщення, в якому вони працюють багато років поспіль, треба звільнити. На логічне питання: куди ми підемо отримали відповідь «кудись»… Чому виселяють медиків та де знаходиться це «кудись», читайте у матеріалі «Новин по-рівненськи» далі.
Маргарита Михайловська, головний лікар закладу, називає ситуацію патовою. Медик розповідає, що цього понеділка до їх поліклініки завітав начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів та заступник міського голови міста Рівне з гуманітарних питань Галина Кульчинська. Посадовці зібрали трудовий колектив та повідомили невтішну новину. «Пан Іськів поставив нас перед фактом, що нас приєднують до дорослої стоматполіклініки», – каже Маргарита Михайлівна.
Маргарита Михайловська
Про те, що перемістити штат у складі 86 працівників до дорослої поліклініки на 8 поверх не реально, погодились усі. Зі слів Маргарити Михайлівни, позицію у підтримку колективу відразу висловила Галина Кульчинська, а ось Віктор Іськів, який обіцяє зберегти структуру колективу, був менш поступливий.
У переконання посадовця, що усі лишаються при роботі, медики не вірять і не розуміють логіки «великого переселення».
Старша медсестра Анна Бортник загалом у сфері стоматології працює 41 рік, з них 16 років у дитячій стоматполіклініці. Медпрацівниця зізнається – вона «у шоці».
Анна Бортник
«Це ж не фонендоскоп, що можна перенести з місця на місце. Це ж велике устаткування. Наше приміщення повністю адаптоване під діток, у тому числі і дітей-інвалідів», – каже Анна Федорівна.
У медичному закладі приймають малюків від народження та до повноліття. Утім, найчастішими «гостями» є школярики молодшого віку. Очільниця закладу Маргарита Михайлівна розповідає: працюють у всіх напрямах дитячої стоматології, починаючи лікуванням карієсу та закінчуючи виправленням прикусу. Аби у коридорах дітлахи не нудились, їм встановили телевізор, де показують мультфільми.Маргарита Михайловська зауважує: приймають діток не лише з міста а й з області, попри те, що фінансування з обласного бюджету не отримують.
Працівники поліклініки обурюються, адже вклали у облаштування приміщення купу власних сил. І якщо якісь матеріали закуповуються за благодійні внески, то такі роботи, як шпаклювання, побілка, фарбування, вони виконують самостійно. Усе для того, щоб зекономити кожну копійку.«Вот это все сделано руками, вот этих людей, которые здесь работают. Вы видели сколько здесь людей? А у нас везде порядок. А было время, когда был завал. Но все сами сделали хорошо», – розповідає завгосп Сердюк Володимир.
Володимир Сердюк
Попри те, що Володимир Серафимович не медик, він добре усвідомлює – дорослим і дітям в одному приміщенні лікуватись не варто та переконує: свого правнука не поведе у медичний заклад, де очікують на лікаря дорослі.
Колектив обурюється та не може зрозуміти, хто ж може бути важливіший за дітей та кому так припало до душі їхнє приміщення? А те що «припало», вони не сумніваються, бо ж як на їхню думку розуміти вимогу пана Іськова: «Ви будете працювати «десь», але приміщення маєте звільнити»
Між працівниками ходить чутка, буцімто приміщення вже продали і їхня доля вже вирішена, утім, не залишають сподівань, що ще не все втрачено і вдасться відстояти своє місце роботи.
Маргарита Михайлівна каже: вчора вже надіслали звернення з даного питання до голови міської ради Володимира Хомка та чекають на його відповідь.
У телефонній розмові з Новинами по-рівненськи Віктор Іськів переконує: питання про об’єднання з дорослою поліклінікою не стояло. Посадовець розповідає,що розглядалася пропозиція розмістити дитячу та дорослу поліклініку в одному приміщенні, у рамках медичної реформи там мала бути створена лікарська амбулаторія. Утім, після візиту з пані Кульчинською до дорослої поліклініки стало зрозумілим, що це спровокує ряд проблем, в тому числі фінансового характеру.
«На даний момент це питання у нас зняте, стосовно переселення. І поки що воно не піднімається, принаймні перші місяці це точно, якщо взагалі буде підніматись», – каже Віктор Ігорович.
Чутки, що буцімто взагалі збираються ліквідувати дитячу стоматологічну службу, очільник міського управління охорони здоров’я називає нонсенсом.
А поки посадовці вирішують долі, коридори поліклініки переповнені маленькими пацієнтами та їх батьками.
Рівнянин Тарас Гаврилюк – батько трьох дітей. Якщо виникають питання по частині ротової порожнини веде дітлахів у міську дитячу стоматологічну поліклініку. Ось і сьогодні привів донечку лікувати зуб. Результатом каже задоволений: «Безкоштовно, зручно, якісно».
Вікторія Малецька
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.