Рівненська лікар-терапевт розповіла, як пережити спеку гіпертонікам
Довгоочікуване тепло нарешті тішить рівнян та мешканців області. У передчутті літа і сезону відпусток містяни виїздять на природу та у зони відпочинку. Незабаром справжній пляжний сезон… Утім спекотним дням радітимуть далеко не усі. Є люди, для яких значне підвищення температури повітря не просто приносить дискомфорт, а й несе загрозу для здоров’я, а інколи і життя. Мова йде про осіб, які схильні до підвищеного артеріального тиску. Як уберегтися від гіпертонічного кризу та як діяти у разі його виникнення Новинам по-рівненськи розповіла лікар-терапевт медичного центру «Оксфорд Медікал» Володько Оксана Павлівна.
«Спека, а тим більше різкі перепади температури погано позначаються на самопочутті людей, які страждають від підвищеного артеріального тиску. Тому у цей період потрібно бути особливо прискіпливим та уважним до свого щоденного раціону та режиму роботи і відпочинку», – каже лікар-терапевт.
Оксана Павлівна радить завжди мати під рукою тонометр, та тричі на день вимірювати тиск. Так, ви зможете відслідкувати найменші коливання тиску від норми і вчасно прийняти міри для його регулювання.
«Люди, які систематично страждають від цієї недуги, зазвичай мають відповідні ліки. Але це не означає, що якщо тиск можна «збити» медикаментами, то варто дозволяти собі зловживати надто соленими стравами. З раціону потрібно виключити копчені продукти, різного роду чіпси та снеки», – розповідає Оксана Володько.
Уся справа у тому, що сіль, яка затримується у організмі людини вже сама по собі підвищує артеріальний тиск. Власне з цієї причини у спеку не рекомендують пити мінеральну воду.
«Питний режим має бути на особливому контролі. Медики рекомендують споживати у день 1,5-2 літри води. Ідеальний варіант це звичайна питна вода, але ви також можете приготувати легкі, не надто концентровані морси та компоти», – радить лікар-терапевт. – «І звісно ж, категорично не можна вживати алкогольні напої».
У період найбільшої сонячної активності ліпше не планувати надмірних фізичних навантажень. Намагайтеся завжди знаходитись у затінку, не ігноруйте головні убори та сонячні окуляри.
«Якщо так трапилось, що уникнути підвищення тиску не вдалося, то наступні симптоми дозволять вчасно розпізнати гіпертонічний криз у людини – тиск підвищується до відміток 220/120 міліметрів рт. стовпчика, прискорене серцебиття, загальне збудження та тривожність, головний біль, тремтіння рук, часті позиви у туалет та посилене потовиділення» – розповідає Оксана Павлівна.
У такому випадку гаяти часу не можна, адже вчасно не надана допомога може коштувати людині здоров’я та життя. Якщо ви раптом стали свідком гіпертонічного кризу у людини, варто знати наступне: одразу викликайте швидку допомогу, запитайте та перевірте чи має при собі людина ліки, при можливості розмістіть хворого у напівсидячому положенні, людину потрібно зігріти, до прикладу можна опустити ноги у гарячу воду, забезпечне прилив свіжого повітря.
«Ігнорувати систематичне підвищення артеріального тиску не варто. Ця недуга не виліковується, але при контролі лікаря та виконанні наданих рекомендацій хворобу можна взяти під контроль. У медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви маєте можливість отримати якісну консультацію, обстеження та при потребі лікування. Бережіть себе і не забувайте попередити хворобу завжди легше а ніж її лікувати», – підсумовує лікар-терапевт Оксана Павлівна Володько.
Медичний центр Оксфорд Медікал Рівне знаходиться за адресою вул. Симона Петлюри, 19.
Тел. : 067 840 40 50 та 0362 40 40 50
Будьте здорові!
На правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.