Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…
“Тільки камера знає, що трапилося. Ви не дізнаєтеся, поки ви не побачите негатив і не зробите позитив. Та у хороших фотографіях, таємниця все ще буде таємницею.” А.Р. Мінккінен
Без сумніву рівняни полюбляють фотографуватися. Фотосесії стали звичним явищем, тепер не обов»язково бути моделлю аби піти до професійного фотографа. Поповняти свої домашні альбоми та сторінки у соціальних мережах тематичними фото стало модно та актуально.
У кожного з нас є безліч фотоальбомів, які заповнені десятками світлин, що передають до нас минулі спогади, емоції, відчуття. Ми можемо знов і знов бачити дитячі посмішки, сімейні свята, фото із друзями під час уїк-енду, або ж просто неповторні кадри природи.
Фотографія – це наче зображення дійсного світу чиїмось чужим поглядом, що вміє вразити та передати свої відчуття. Це, як свого роду, німе спілкування зі світом, яке може привернути увагу кожного. То ж сайт «Новини по-рівненськи» вирішив заглянути у дивний світ світлин і фотомистецтва та поспілкувався з відомими рівненськими фотографами.
– Доброго дня, пане Андрію, що потрібно для того щоб стати хорошим фотографом?
– Умовно розділю це питання на два.
* Що потрібно, щоб стати фотографом?
Головний критерій – це, звичайно, бажання, без нього нереально робити щось у цьому житті. Ну і практика, багато практики і, навіть, неважливо кого чи що Ви будете фотографувати: людей, тварин, їжу або ж предмети. Під час практики багато експериментуєш і, відповідно, отримуєш результати.
* Хорошим фотографом? Ні, я не вважаю, що таким можна і треба бути. Ми живемо в такий час, коли потрібно постійно удосконалюватись. Удосконалювати техніку, знання, ідеї тощо. Поняття “хороший” допускається в розмові між друзями чи знайомими, але неприпустимо, якщо фотограф думає чи каже це про себе сам.
– Який жанр фотографії полюбляєте особисто ви?
– Будь-який жанр цікавий по-своєму. Дитяча зйомка – це відверті посмішки, емоції, захоплені погляди; робота з сім’ями – це відповідальність, адже пишеться “історія” родини; весілля – це пригода, де є романтика та гумор, цікаві люди та багато нових знайомств.
– А як взагалі виникає ідея для зйомки? Довго часу йде на роздуми чи вона виникає сама собою?
– Бувають випадки, коли ідея з’являється під час того, як слухаєш якусь мелодію чи пісню, а іноді – навіть тоді, коли їдеш у маршрутці і просто дивишся у вікно.
– Які з ваших робіт, на даний час, ви вважаєте найвдалішими?
– Будь-яку роботу можна оцінювати по-різному. Є технічна сторона кадру, є емоційна і, відверто кажучи, я сам до себе дуже критичний. Кожну зі своїх робіт мені хочеться зробити ще кращою, до чого я завжди і прагну. Тобто, стараюсь удосконалюватись.
– Бувало таке, що хтось критикував стиль і тематику ваших робіт?
– Без критики тут не обійдешся. Звичайно, є ті, хто критикує і це нормально. Я позитивно до цього ставлюсь, але прислухаюсь не до всіх. Бувають “критики”, поради яких, потрібно пропускати повз вуха, а є дійсно ті, чия критика конструктивна, корисна для розвитку. Таких варто послухати, повчитись.
– Доброго дня, пані Наталю, як виникла ідея стати професійним фотографом?
– Доброго дня. Свій перший фотоапарат я купила 20 років тому, коли народилась моя донька. Кожна мить з моменту народження малюка така дорогоцінна та швидкоминуча. Мені хотілося зафіксувати кожну емоцію та всі маленькі досягнення від першого погляду до першого дня школи. В цьому полягає секрет фотографій, вони здатні передати всі емоції, які наповнюють кожен момент цієї прекрасної історії.
Від дня народження доньки фото просто стало моїм хобі. Я фотографувала залюбки своїх діток, моїх друзів, друзів моїх друзів… І це потроху переростало в роботу.
– Люди на ваших фотографіях виглядають надзвичайно природно і щиро. Як вам це вдається?
– Мені дуже щастить з людьми, я прислухаюсь, що вони очікують від фотосесії, намагаюсь зробити все, що в моїх силах, щоб наша співпраця пройшла в дружній атмосфері.
– Що саме вважаєте запорукою вдалого фото?
– Хороший настрій, щирі люди, посмішки, щасливі моменти життя, адже коли людина щаслива — вона прекрасна.
– Що найбільше подобається фотографувати?
– Фотографую залюбки весілля, мені подобається атмосфера свята, всі такі красиві, чарівні, усміхнені, закохані. У мене таке враження після зйомки весілля, що я надихаюсь щастям і натхненням для подальшої роботи.
– Які з ваших робіт, на вашу думку, є найбільш вдалими?
– Дитяче фото! Дитяча фотографія — це емоції, почуття, поцілунки, сльози і сміх. Це все щире, а тому кожен кадр – шедевр!
– Доброго дня, пані Катерино, розкажіть трохи про себе. Як довго займаєтесь фотозйомкою? Де цьому навчилися?
– Доброго дня! Фотозйомка можна сказати, це – вагома частина мого життя, так як дитяче хобі переросло вже в професію. Можливо будете сміятися, але перші свої фото я робила на телефон і фотографувала виключно деталі інтер’єру, переважно люстри. Переглядаючи деякі свої перші фото, розумію що вони мені і зараз подобаються хоча можливо, трішки по-іншому обробила б фото чи розмістила б деякі деталі фото. Вчилася самостійно, в наш час є маса корисної інформації в інтернеті але найбільшу користь приносить живе спілкування з іншими фотографами, переймання досвіду від інших та не одна година практики
– А з чим Вам найбільше подобається працювати?
На даному етапі найбільше подобається працювати з парами: зйомка весілля, прогулянок. Навчитися 100% передати атмосферу та почуття закоханих це те, до чого я прагну.
– Де шукаєте натхнення?
– Натхнення у всьому, перш за все це подорожування, подобається дивитися на нову місцину і уявляти що б я тут могла зняти. У вільний час читаю книги та переглядаю нові кінофільми.
– Скажіть, будь ласка, а Ви можете придумати та запропонувати ідею для фотозйомки тим, хто дуже хоче прийняти участь у фотосесії та не має власної ідеї?
– Звичайно перед кожною зйомкою, чи то модель чи пара, ми разом обговорюємо всі деталі та ідею зйомки. Переважно я пропоную, а замовник вже обирає те, що йому ближче. Дуже захоплююся людьми, які приходять до мене і знають чого вони хочуть, з такими людьми працювати простіше. І саме головне при зйомці пари, це не декорації, а почуття, які зігрівають їх серця, це захоплююче.
– Доброго дня, пан Олег , фотографія для Вас просто робота чи все таки мистецтво?
– Доброго дня! Для того, щоб пояснити моє відношення до фотографії, потрібно повернутися трішки у минуле. Коли я навчався в коледжі, моїм самовираженням був малюнок. Спочатку примітивним, а з часом це переросло у написання картин маслом. Навчався цьому сам, в народі «самоучка». По закінченню коледжу – робота і відсутність вільного часу. Тому самовираження перейшло у фотографію. Це захоплення займало не так багато часу, як малюнок. І з весни 2015 стає для мене його заміною. І навіть коли це захоплення переросте в роботу, художня складова залишиться завжди. А взагалі, фотографія і є мистецтво, в більшій чи меншій мірі.
– Яка фотозйомка Вам найбільше запам’яталася та була найбільш цікавою?
– Кожна фотосесія є незабутньою та несе в собі певний досвід та емоції. Проте, найбільш запам’яталась та, на яку я запізнився. Крім цього, тоді ж я брав безпосередню участь у весільних обрядах. Мабуть, це була найкраща зйомка.
– Що відіграє ключова роль у якісному фото – хороша апаратура чи талант фотохудожника?
– Для якісного фото потрібно лише хороша апаратура. А для фото, яке буде захоплювати глядача і буде викликати у нього безпосередньо інтерес та емоції, необхідно використовувати не лише талант, а й велику кількість знань.
– Як Ви вважаєте, куди можна рухатися далі у цій спеціалізації?
– На мою думку, це все є індивідуальним тому як жанрів безліч. Кожен обирає той шлях, який імпонує йому найбільше та ставить перед собою цілі, які потрібно досягти. Для мене це портретна та фото закоханих (лавсторі).
Що ж дякуємо нашим гостям за цікаву бесіду і бажаємо їм успіху в не легкій та такій цікавій праці.
Можна з упевненістю сказати, що фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети. Її сміливо можна поставити поряд з такими видами мистецтва, як музика та живопис. Відчуття композиції у фотографа – це як у музиканта слух, він або є, або його доведеться розвинути шляхом невтомної повсякденної праці. Вміння фотографувати – це в першу чергу творчість, а вже після цього кропітка повсякденна робота, без якої ви ніколи не зможете створити справжні шедеври.
Людмила Кравчук
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку
Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року
Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку
Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»
Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць
Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.