Рівненські школярі на кілька годин стали експертами
Учні дев’ятого класу 13-ої школи обласного центру відвідали установу, без участі якої не розкривається жоден злочин – Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. Тож персонал Центру на кілька годин поповнився 24 експертами.
За ініціативи керівника управління превенції ГУНП в Рівненській області Ірини Чорної школярі стали першими, хто цьогоріч відвідав НДЕКЦ.
Екскурсію проводив заступник директора Центру В’ячеслав Вішняков. Розпочали її із загально-пізнавальної лекції про те, чим саме займається підрозділ, та які проводить експертизи. До лекції долучився спеціаліст у сфері інтелектуальної власності Олександр Луцюк, який зазначив, що при скоєнні «комп’ютерно-інформаційного» злочину будь-яку видалену інформацію можна відновити.
Далі школярам випала нагода побувати у дактилоскопічному відділі, працівники якого шукають відбитки пальців під час огляду місця скоєння злочину. Саме робота цих експертів зацікавила найбільше: кожен шукав свій відбиток руки на аркуші паперу, а потім свою готову дактилоскопію отримав у подарунок.
Не оминули гості й відділ дослідження зброї із головним «зброярем» Павлом Печоріним, який ознайомив дітей із наявною зброєю. Тут кожен – і хлопці, і дівчата мали змогу потримати в руках рушницю, револьвер, пістолет Макарова та ін. Ці моменти за свого життя, звісно, залишились на мобільних телефонах учнів.
Далі послідували у вибухотехнічний відділ із гранатами, ручним протитанковим гранатометом РПГ-22, протипіхотними мінами та іншими зразками боєприпасів, що можуть знаходитись у землі після Другої Світової війни та становлять загрозу людству. Експерт-вибухотехнік Юрій Грицик зауважив, що при виявленні підозрілого предмету ні в якому разі не можна торкатися його та взагалі підходити близько, а потрібно негайно повідомити у відповідні служби.
Під час пізнавальної бесіди про наркотичні засоби головний спеціаліст спеціальних видів експертиз Олександр Мотовильський зазначив, що насправді будь-який наркотик є важким, особливо для молодого організму. Звикання до синтетичних наркотиків настає з першої спроби. Саме ця тема для учнів стала найбільш актуальною, адже для викладача-експерта дев’ятикласники поставили ще не мало запитань. Сподіваємось, що придбані знання стануть у нагоді підліткам від необдуманих вчинків.
Крім того, головний експерт-біолог Ольга Якубець розповіла, як проводиться дослідження волосся. За його результатами лише в минулому році розкрито понад десяток злочинів.
Після завершення заходу школярі обмінювались враженнями, а емоції не вщухали ще довго. Вже навіть вийшовши із Центру, всі «оточили» Івана Фрідріха, керівника відділу ювенальної превенції Рівненського відділу поліції, який тримає шефство над цим навчальним закладом. Підлітки, без упину задавали йому ще питання та не хотіли відпускати.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.