Рівненські ЗМІ напередодні роздержавлення: стати «бульварною» чи вільною пресою
На 19 газет комунальної форми власності, що зареєстровані на Рівненщині, чекає роздержавлення.
Так, Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» нещодавно прийнятий у парламенті та вже чекає свого підпису у Президента.
Тож влада Рівненщини вже не фінансуватиме видання, а замовлятиме інформаційні послуги виключно на договірних умовах.
Як працювати редакціям у період роздержавлення ЗМІ, у яких відносинах бути із владою, та що робити, аби не стати «бульварною» пресою. Ці та інші актуальні питання роботи обговорили під час виїзної наради-практикуму на базі газети «Володимирецький вісник», організований управлінням інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА спільно з секретаріатом РОО НСЖУ.
Участь у навчанні взяли голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько, перший заступник голови РДА Анатолій Рижий, головні редактори районних ЗМІ.
«25% комунальних ЗМІ по всій Україні не готові до роздержавлення. Окремі «районки» не хочуть бути самостійними, а щоб влада і далі залишалась співзасновником», – поінформував головний редактор газети «Володимирецький вісник» Сергій Скібчик. Водночас, журналіст переконаний, що найкращий варіант в умовах реформування – співпраця ЗМІ і влади. Треба змінювати свідомість того, що інформація – це послуга, за яку потрібно платити.
Тим часом, після роздержавлення частина районних друкованих ЗМІ може очікувати закриття, інші – можуть стати привабливими для заможних людей – як українців, так і іноземців. У зв’язку з цим Дмитро Тарасюк застеріг: редакційним колективам потрібно бути обережними, аби не «продатися». У результаті газета може стати «бульварною», а громада може залишитися непоінформованою про те, що діється в районі, про нові впровадження у сфері державної політики, економіки, соцзахисту тощо.
«Однозначно легше буде тим газетам, котрі мають понад 3-х тисячний тираж. Це «районки» у Сарнах, Зарічному, Рокитному, Володимирці, Березному. Решті буде важче. Тому газетам у сусідніх районах варто об’єднуватися – по два, три видання», – переконаний Дмитро Тарасюк.
На думку голова обласної організації НСЖУ, від керівника «районки» залежить чи не 80% успіху газети – головний редактор має вирішувати долю колективу, визначати напрями фінансування, шукати нові шляхи розвитку газети: збільшення доходів від реклами, співпраця із ГО, створення власних Інтернет-сайтів.
Тим часом більшість комунальних газет Рівненщини вже готові до змін у І-ий або «пілотний етап» цього процесу. Він відбуватиметься протягом наступного року на добровільних засадах.
Вже до 31 березня 2016 року редакції мають повідомити засновників, у який спосіб вони планують роздержавлюватись.
У рамках навчання редактори комунальних друкованих ЗМІ Рівненщини відвідали місто Кузнецовськ, побували на Рівненській АЕС, зустрілися та поспілкувалися з її генеральним директором Павлом Павлишиним. Потому ознайомилися із творчим процесом у редакції «Володимирецького вісника» та методологією творення інтернет-сайту.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
На Рівненщині учасникам АТО та родинам загиблих придбали 21 квартиру
Тренери Рівненщини успішно склали іспити на міжнародному семінарі
На Рівненщині селяни винесли з палаючої оселі тіло загиблого господаря
НА РІВНЕНЩИНІ ПОМЕР ЧОЛОВІК, ЯКИЙ ОТРИМАВ 98% ОПІКІВ ШКІРИ
У Рівному відбудеться Форум громадських лідерів
Введена в дію ЛЕП, яка з’єднує Рівненську АЕС із Київщиною
У Рівному з супермаркетів крадуть ікру та м’ясні вироби
У Рівному компанія чоловіків побилася через гроші
Рівненщина має шанс отримати 200 мільйонів гривень на ремонт доріг
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.