Рівненський акушер-гінеколог розповіла про «делікатну» жіночу проблему
Кандидоз, або ж просто молочниця, захворювання, яке знайоме мало не кожній жінці. Попри те, що воно досить поширене існує чимало міфів, які стосуються, як наслідків так і методів її лікування. Іти до лікаря чи лікувати самостійно, перевіряти партнера чи це виключно жіноча хвороба, які методи профілактики? Розставити усі крапки над «і» «Новинам по-рівненськи» допомогла акушер-гінеколог вищої категорії, лікар МЦ «Оксфорд Медікал Рівне» Лілія Іванюк.Свербіж, печіння, дискомфорт, біль при статевому акті та сечовипусканні, специфічні хлопко-подібні виділення – такі основні симптоми молочниці у жінки.
“Причиною захворювання є гриби роду Candida albicans. Найчастіше вони уражають жінок зі зниженим імунітетом та вагітних», – розповідає Лілія Ярославівна. – «Варто зазначити, що приймання атибіотиків, часті стреси, сильні нервові переживання знижують імунітет і, як наслідок, стають причиною активного розмноження грибів».
Якщо ви живете статевим життям та маєте молочницю – вашому партнеру також необхідне лікування.
«Так, молочниця передається статевим шляхом, утім не є венеричним захворюванням. Лікування партерна чи партнерів обов’язкове, адже жінка після курсу лікування знову може заразитися», – каже Лілія Іванюк, та зазначає. – «У більшості чоловіків молочниця безсимптомна, для її виявлення необхідно зробити відповідні аналізи».
Акушер-гінеколог наголошує, хоча кандидоз не венеричне захворювання, але часто присутнє на їх фоні. Тому при наявності цієї хвороби обов’язковими до показання є аналізи на наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом.
«Хочу зазначити, що кандидоз часто буває у вагітних, для плоду ці гриби не несуть загрози, утім лікувати жінку потрібно, адже зараження дитини можливе під час пологів» – розповідає акушер-гінеколог Лілія Ярославівна.
Попри велику кількість доступних ліків, які обіцяють гарантовано позбавити від недуги, займатися самолікуванням лікар категорично не радить. Виявляється є різні види Candida albicans.
«Один препарат може бути ефективним проти одного виду грибів, другий відповідно проти іншого і т.д. Жінка самостійно просто не зможе визначити, який вид Candida albicans є у її організмі, для цього треба брати мазок та визначати у лабораторних умовах. А безконтрольний прийом ліків призведе до того, що гриби у її організмі стануть нечутливими до багатьох препаратів, і подолати хворобу стане набагато важче», – відмічає Лілія Іванюк.
Що ж стосується народних методів лікування, то відоме усім спринцювання ромашкою чи шавлією є неефективним. Результат може дати спринцювання розчином соди. Однак, такий метод дієвий лише на ранніх етапах захворювання, при цьому він протипоказаний вагітним.
Варто зазначити, що молочниця може уражати не лише геніталії, а й ротову порожнину на навіть кишківник.
«Бувають жінки, що мають проблему молочниці одноразово, є ж і з частими рецидивами. В якості профілактики рекомендую ретельно слідкувати за особистою гігієною, з обережністю користуватись гігієнічними засобами та обирати такі, які містять лактоциди. У виборі білизни надавати перевагу виробам з натуральних тканин. Уникати стресів, надмірних психологічних та фізичних навантажень. Зміцнювати імунітет, ну і звісно ж користуватись презервативами», – радить Лілія Ярославівна Іванюк.
Під час лікування антибіотиками обов’язково приймати препарати які покращать місцевий імунітет та допоможуть уникнути кандидозу.
А ще виявляється, Candida albicans дуже полюбляють солоденьке, тому налягати на вуглеводи не рекомендується.
Не забувайте, кандидоз вимагає індивідуального підходу до лікування, у медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне» вам нададуть фахову консультацію та забезпечать ефективний курс лікування.
Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50
Адреса:
Рівне, вул. С.Петлюри, 19.
(на правах реклами)
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.