Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Цікаво » Здоров'я » Рівненський педіатр про основні принципи профілактики та лікування грипу у дітей.

Рівненський педіатр про основні принципи профілактики та лікування грипу у дітей.

03-Лют-2016

При лікуванні вірусних захворювань у дитини батьки іноді роблять помилки, які можуть призвести до ускладнення хвороби. Саме тому слід знати основні принципи профілактики та лікування грипу у дітей, які рекомендують досвідчені педіатри.

Відразу варто відзначити, що грип це одна із самих небезпечних вірусних хвороб, яка має важкі ускладнення. Основні симптоми: млявість, нежить, підвищення температури, зниження апетиту, кашель. Потрібно сказати, що без аналізів крові визначити, яким саме штамом заразилася дитина неможливо. А лікування краще призначати, виходячи з цього. І якщо для більшості ГРВІ призначають схожі лікарські засоби, то лікування грипу, найчастіше, відбувається за окремою схемою.

Сайт «Новини по-рівненськи» звернувся за консультацією в Міську лікарню №2 до лікаря педіатра вищої категорії Лариси Василівни Шеремет, провідного педіатра Поліського регіону Львівської залізниці.

5bS_oCE7GbU
Для довідки:

Шеремет Лариса Василівна навчалась на педіатричному факультеті Київський медичного університету ім. І. Богомольця (тепер Національний медичний університет) з1978р. по 1984 р.

Робочий стаж складає 32 роки, починаючи з 2000-року у вищій категорії.

pk_QP2Yb8AU-Доброго дня, пані Лариса, скажіть,будь ласка,чи завжди мріяли стати лікарем?

– Я проживала в Мізочі, колишньому районному центрі, поруч була лікарня та дитяча консультація і постійно курсували мами з дітками в колясках. Саме тоді, в дитячі роки в мене з’явилась мрія стати лікарем, і не просто лікарем, а лікарем педіатром. В мене дома було багато пляшечок з під одеколонів, які слугували за ліки « від лівої ноги», «від правої ноги» і від всіх інших частин тіла.

– Ваша спеціалізація педіатрія. Можливо, були часи, коли Ви задумувались про перекваліфікацію?

-В Україні педіатрія не така популярна спеціалізація, як гінекологія, стоматологія, хірургія та косметологія. І хоча це сама «бідна» спеціалізація, та  дітки приносять величезне моральне задоволення, що ніяка інша не зрівняється.

-Яких моментів у Вашій професійній практиці було більше: позитивних чи негативних?

-Напевно, позитивних моментів все-таки більше. Звичайно, досить важко, коли хворіють дітки це негатив, але коли вони одужують, все перетворюється у величезний позитив. Мої маленькі пацієнти – це мої друзі, дітки яким від двох до п’яти рочків надзвичайно щирі та відкриті від них отримуєш стільки позитиву, що не передати словами. Чим довше я живу, тим більше я люблю діток і тим більше холодніше ставлюся до дорослих. Я взагалі дивуюся як з таких маленьких та гарненьких діток беруться такі погані дорослі люди.

– Якими рисами на Вашу думку має володіти хороший лікар?

– По-перше, лікар це та людина, яка вчиться все життя. Якщо він буде знати, що практично нічого не знає, буде відвідувати різні конференції, багато читати, вчитись, вчитись і ще раз вчитись, то він на правильному шляху. По-друге, в моїй професії обов’язково потрібно любити дітей. По-третє, потрібно вміти визнавати свої помилки. Також потрібно пам’ятати, що коли хворіють дітки деякім мамам важко, щось донести та пояснити. В народі є таке прислів’я «Коли дитинка хворенька, тоді мама дурненька», тобто потрібно дуже поблажливо ставитись до мам, намагатись їм донести всі нюанси та бути спокійним у любій нестандартній ситуації.

-Як ставитеся до самолікування?

-На початку своєї лікарської кар’єри ставлення було дуже негативно. Та з часом все змінюється. В наш час, спокійно ставлюсь до старших людей, пенсіонерів, які займаються фітотерапією. Проте, стосовно педіатрії я б радила не зловживати самолікуванням і не економити на лікуванні діток. Адже інвестиції вкладені в здоров’я вашої дитини потім вернеться сторицею. Це не та галузь де можна економити. Дуже надіюсь, що з часом і наш уряд замислиться над цим питанням. І в Україні настане час, коли держава не буде економити на здоров’ї своїх пацієнтів, в першу чергу своїх маленьких пацієнтів.

-Як провести профілактику грипу?

Є два види профілактики грипу: загальнооздоровча і специфічна. Специфічна це вакцинація. Якщо дитина абсолютно здорова спокійно можна робити вакцинопрофілактику, але це потрібно було робити ще в листопаді-жовтні місяці, тому що термін дії цієї вакцини до 6-ти місяців

Профілактика в сім’ї:

-намагатись не контактувати з хворими;

-уникати місць, де є велике скупчення людей;

-обов’язково гуляти з дітками на свіжому повітрі, оминаючи кафе, дитячі розважальні комплекси;

– часто мити руки;

– змазувати крила носа оксоліновою маззю, адже вона не втратила своєї актуальності;

– вітамінотерапія

Є специфічні препарати які гарно себе зарекомендували це:

-«Оцилококцинум » французький гомеопатичний препарат, який регулює захисні реакції організму.;

– «Еребра» оригінальний рослинний препарат з прямою противірусною дією, сприяє підвищенню захисних сил організму і корекції клітинного імунітету, має протимікробну і протигрибкову дію;

-«Флувир» препарат, який проявляє імуномодулювальний властивості, високу антагоністичну активність проти широкого спектру патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, створюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишечника

-“Эргоферон» » препарат, який має противірусну, імуномодулювальну, антигістамінну, протизапальну дії;

– «Изопринозин» противірусний засіб з імуномодулювальними властивостями;

-Яким діткам рекомендуєте проводити вакцинацію від грипу?

– Тим дітям, які мають хронічні захворювання, такі як хронічний тонзиліт, скомпрометована імунна система, дітки які перехворіли на вірусні гепатити, діткам які мають бронхіальну астму ревматоїдний артрит. Тобто варто робити діткам, які є диспансерна група або дітки які перебувають у групі ризику.

фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

– Симптоми Грипу 2015/2016?

– Грип розпочинається як і в минулі роки. Дитина приходить з садочка цілком здорова, а вже вранці піднімається температура до 39° і відзначається досить сильний головний біль. Потім починається нежить

Та сухий кашель, який при неадекватному лікуванні може перейти в запалення. При лабораторних дослідженнях цьогорічний грип давав такий поганий показник, як лейкопенія – це знижений рівень лейкоцитів в загальному клітинному складі крові. Діти в яких виявлена лейкопенія досить важко переносять грип і в них проявляється ускладнення у вигляді пневмонії. ЇЇ доводиться лікувати до десяти днів за допомогою антибіотикотерапії з підключенням імуномодулювальних препаратів.

– Як лікувати грип?

– В першу чергу намагатись не допустити захворювання, проводити профілактику. Якщо ж дитина вже захворіла то потрібно звернутись до педіатра, якому довіряєте, який знає вашу дитину та всі її особливості, всі хвороби які є хронічними, та які можуть ускладнити перебіг грипу. В залежності від стану дитини лікар призначить відповідне лікування.

Що стосується  безмедикаментозного лікування грипу то це:

– вітамінізована їжа;

– жарознижувальний відвари з липи, малини та смородини;

– часник, його діткам їсти, звичайно, не можна, але біля ліжечка можна розвішувати.

фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Деякі професори та педіатри досить скептично відносяться до таких методів. Та є один приклад – «журавлина», довго не признавали, що вона має бактеріостатичний ефект при хворобах, але тепер з’явилися препарати на основі журавлини. Сам професор Іванов головний нефролог України рекомендує для дітей, які мають хвороби сечовидільної системи та пієлонефрит додавати журавлину в харчування.
Думаю, що смородина, обліпиха можуть бути занесені в арсенал їжі яка підіймає імунну систему.

Дякуємо за пізнавальну інформацію нашій гості й бажаємо сил та наснаги у нелегкій праці.

Шановні батьки, дотримуйтеся  спокою і будьте уважні до найменших змін в організмі дитини. Батьки у паніці – найгірші помічники під час лікування. І не поспішайте самі призначати дитині антибіотики або інші ліки. Пам’ятай, не вчасно випитий і не той препарат може погіршити ситуацію.

Людмила Кравчук

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися

Навколо світу за 58 хвилин

Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…

Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку

Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року

Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку

Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»

Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць

Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.

tomat_green-01

Позначки:
грипдітилікарпедіатріяпрофілактика

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
22-Січ-2020Новини

Керівники області поклали квіти з нагоди Дня Соборності України

30-Тра-2019Новини

Обласна дитяча лікаря на шляху до європейського рівня діагностики

06-Сер-2019Новини

У трьох ДТП на Рівненщині постраждали мотоциклісти та велосипедист

15-Бер-2021Новини

Поліцейські Рівненщини обмінялися досвідом із канадськими колегами

Останні новини

07-Тра-2025

У Рівному відбувся семінар «Правові новини для землевпорядників: практика та роз’яснення»

07-Тра-2025

«Батьківство без стресу»: у Рівному проведуть тренінг до Дня матері

07-Тра-2025

Борці з Рівного посіли призові місця на Кубку та Чемпіонаті України

07-Тра-2025

Розширено пільги для вступу до ліцеїв МВС

07-Тра-2025

У Рівному судитимуть двох водіїв, один з яких збив, а інший переїхав пішохода

Популярні новини

15-Кві-2025

Перед судом постане житель Рівненського району за скоєння смертельної ДТП напідпитку

11-Кві-2025

У Млинові та Гощі — нові керівники поліції

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

13-Кві-2025

До Небесного війська доєналося троє захисників із Рівненщини

10-Кві-2025

Додому на Рівненщину «на щиті» повернулися двоє Захисників

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.