Рівненщина COVID-19: важливе станом на 31 березня
В Рівненській області, станом на ранок 31 березня, зафіксовано 13 випадків захворювання на COVID-19, 3 з них летальні. Інфікування виявлено в Рівному, Рівненському та Сарненському районах.
Рівненський обласний лабораторний центр за допомогою ПЛР-тестів наразі перевіряє 16 підозр на коронавірус. Більшість – із Сарненщини, а також із Володимирецького, Зарічненського, Демидівського районів і міста Рівного.
Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:
25 березня на підставі постанови Уряду прийнято рішення про запровадження на Рівненщині режиму надзвичайної ситуації.
В області збільшено кількість госпітальних баз для лікування COVID-19. Окрім Рівненської міської лікарні та Сарненської ЦРЛ, для лікування пацієнтів на COVID-19 дооблаштовують Дубенську міську, Рокитнівську та Костопільську районні лікарні. За потреби будуть задіювати інші заклади.
Понад 90% медичних закладів Рівненщини вже отримали медичні засоби та обладнання, яке у понеділок надійшло із Китаю. Найбільшу кількість передали госпітальним базам, куди направляють хворих на COVID-19. Зокрема, по 150 костюмів біозахисту та по 1290 захисних масок і респіраторів отримали Рівненська міська лікарня та Сарненська ЦРЛ. Інші медзаклади вторинного та третинного рівня доотримують засоби захисту сьогодні.
До забезпечення медичних закладів підключилися місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
Лікарі Рівненщини розпочинають консультувати пацієнтів дистанційно.
На території лікарень Рівненщини облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
ОТГ та підприємства заключають договори на підвіз людей до роботи. Спеціальні погодження на час карантину вже отримали 7 перевізників.
Школярі та студенти навчаються дистанційно. МОН роз’яснив два сценарії розвитку подій щодо подальшого навчання.
Обмежено роботу ЦНАПів, державних установ, що надають соціальні послуги.
У Рівненські ОДА відбулись зустрічі з керівниками та власниками аптечних мереж, під час яких йшлося про роботи аптечних закладів в період карантину, сприяння в організації доїзду фармацевтів до місця роботи.
Також акцентовано увагу на особливому контролі за якістю медикаментів і засобів захисту та ціновою політикою.
Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня.
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
Аптечна мережа “Рівнефармація” налагодила виробництво спиртовмісних антисептиків.
Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.
Під час карантину у Рівному, Сарнах і Дубні військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та співробітники Нацполіції спільно забезпечують правопорядок.
В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Національної поліції України, СБУ, Державної прикордонної служби, прокуратури.
Триває робота Цілодобового оперативного штабу при РОДА, щодня проводяться онлайн брифінги через FB-сторінку ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.