Рівненщина – в лідерах серед регіонів за числом сформованих громад
Так, в області утворено 20 ОТГ, у чотирнадцяти з яких проведено перші місцеві вибори.
Ще в 4 вибори призначені на грудень місяць. Водночас 5 громад з початку цього року мають прямі бюджетні відносини. З таким результатом Рівненщина посіла 8 місце серед регіонів України.
Загалом перспективним планом передбачено створення на Рівненщині 61 ОТГ.
Про це йшлося під час регіональної платформи «Децентралізація на Рівненщині: стан, проблеми, перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад».
У заході взяли участь голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, народні депутати від Рівненщини, представники регіонального відділення «Асоціація міст України», експерти офісу реформ, міські, селищні та сільські голови, керівники об’єднаних громад.
«Регіональна платформа – це по суті комунікативний майданчик, під час якого керівники об’єднаних громад мають можливість озвучити найбільш больові питання, з якими вони стикаються. Це стосується не тільки передачі можливостей та ресурсів, а й повноважень. Тому влада та депутати повинні почути їх та спільно допомогти, аби громади стали спроможними», – зауважив голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.
«У результаті фінансової децентралізації ми маємо перевиконання бюджету. Також громада отримала субвенцію з державного бюджету. Ці кошти ми спрямовуємо на утеплення садочків та шкіл, заміну мереж теплопостачання та освітлення. Велику допомогу у цій роботі нам надає Рівненська ОДА. Адже, аби використати гроші, потрібно написати якісний проект. А облдержадміністрація нам у цьому допомагає», – розповів голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук.
«Цього року 5 ОТГ Рівненщини отримали 25 мільйонів гривень на реалізацію проектів у сфері соціальної інфраструктури. Проте вони стикнулися з проблемою написання проектів. Рівненська ОДА допомогла громадам – організувала навчання. І проекти були підготовлені. Проте це зайняло багато часу. Тому керівникам ОТГ вже потрібно шукати грамотних проектних менеджерів», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Водночас фахівці з департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА зазначають, перше, що повинні зробити об’єднані громади – це розробити стратегію соціально-економічного розвитку. Кошти ж на реалізацію свої планів вони повинні залучати не тільки державні, а й грантові.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.