Рівненська ОДА: головне про COVID-19 за 13 травня
14 травня у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг.
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області.
Основні меседжі брифінгу:
Рішення про запровадження карантину та вихід з нього приймається Кабміном і є обов’язковим до виконання на всій території України. На сьогодні Урядом запропоновано поетапний план виходу з карантину. Відкриття дитсадків за цим планом передбачається на четвертому етапі і залежатиме від епідеміологічної ситуації, тобто якщо протягом 10 днів поспіль кількість нових, не пов’язаних між собою випадків, щоденно буде меншою, ніж 5 на область. ⠀
Угоду на спецперевезення під час карантину укладає заклад, який організовує підвіз своїх працівників. ОДА координує узгодження графіків, маршрут та отримання дозволу в патрульній поліції. Ціни з перевезення мають бути не вищими, ніж до карантину. Такі маршрути є нерентабельними. Принагідно дякуємо перевізникам, що не лишились осторонь в боротьбі з пандемією і продовжують забезпечувати доїзд медпрацівників.Основний критерій пом’якшення карантину в Зорі – зменшення захворюваності на коронавірус. На сьогодні у селі зареєстровано 85 хворих, 3 о
Одужало. Кількість хворих суттєво не збільшується, тому розглядається пропозиція зняти КПП та звільнити дороги від перекриття. При цьому карантинні заходи не послаблювати, продовжувати патрулювання вулиць. Питання про пом’якшення карантину буде розглядатися після 22 травня.
Станом на сьогодні в селі Корнин інфікованих 7 осіб, у Клевані – 17, у Городку – 13. В основному, це сім’ї лікарів, які працюють в медичних закладах. Важких хворих немає. Усі перебувають на самоізоляції, місцева влада та поліція це контролюють. Наразі у цих населених пунктах достатньо обмежувальних заходів. У випадку різкого спалаху хвороби в інших жителів згаданих населених пунктів будуть застосовані заходи відміни «послаблення» карантину та встановлення блок-постів.
Рівненська ОДА очікує рішення Уряду щодо початку оздоровчої кампанії у 2020 році. Минулого року постанова Кабміну була у квітні, тож оздоровлення дітей почалося у травні.
На Рівненщині стабільна ситуація із захворюванням на COVID-19. Разом з тим, стверджувати, чи пройшли пік – важко. Наголошуємо, що поширення інфекції залежить виключно від свідомості кожної людини.
З метою перевірки стану дотримання карантину на Рівненщині створено 22 мобільні групи. До їх складу входять працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Щоденно вони здійснюють до 35 виїздів. З початку карантину було складено 179 протоколів, припинено роботу 23 закладів, де виявлено порушення. З моменту послаблення карантину, на порушників складено 7 протоколів.
Результати щодо ПЛР-тестування медиків перинатального – негативні.
В цьому році будуть проведені заходи зі знищення борщівника Сосновського. Є відповідні програми 3-х селищних рад – Шпанівської, Великоомелянської, Корнинської. Боротьба з таким шкідником буде проводитись по мірі відростання та розпочнеться з травня. Власники земельних ділянок і землекористувачі також зобов’язані боротись з шкідником власними зусиллями.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.