Рівненські гвардійці пройшли психологічну реабілітацію за програмою «Декомпресія»
Важливим етапом у відновленні боєздатності підрозділу є саме психологічна допомога. Так, нещодавно рівненські нацгвардійці взяли участь у короткотривалих заходах психологічної реабілітації за цією програмою. У рамках декомпресії з гвардійцями працювали військові психологи. Вони провели психодіагностику, дебрифінг та індивідуальні консультації. Медики обстежили фізичний стан бійців та організували оздоровчі процедури.
«У ході бойових дій військові переживають сильний стрес і отримують психологічні травми, які можуть спричинити проблеми зі сном, агресію, або в майбутньому труднощі в сімейному житті. Тому під час декомпресії ми застосовуємо цілий спектр психологічних, соціальних і медичних заходів, щоб допомогти їм відновитися та адаптуватися до соціального середовища», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника служби психологічного забезпечення капітан Артур Конько.
У межах програми декомпресії гвардійці долучили до роботи і собак психоемоційної підтримки — одного з ефективних методів психологічної реабілітації. Це допомагає покращити настрій, зменшити тривожність, стабілізувати емоційний стан і зміцнити взаєморозуміння в колективі.
«Ми регулярно працюємо з військовими підрозділами системи МВС. Цього разу разом із нашими вірними чотирилапими помічниками – Гаєчкою, Річардом та маленьким Греєм ми зустрілися із бійцями рівненського підрозділу НГУ.
Спілкування з собаками знижує психологічне напруження, покращує емоційний баланс, сприяє зниженню рівня тривоги і позитивно впливає на фізичне самопочуття. Крім того, це зміцнює довіру в команді надзвичайно важливий фактор для подальшої роботи з психологічними травмами», – каже кінологиня Вікторія Пирогова.
Завершенням декомпресії стала іпотерапія. Рівненські гвардійці завітали з екскурсією в кінний клуб, де познайомилися з місцевими тваринами та спробували себе у верховій їзді.
«Іпотерапія сприяє як психологічному, так і фізичному відновленню. Їзда на конях допомагає врівноважити свій емоційний стан і покращити фізичну форму», – розповіла власниця кінного клубу Ірина Демидюк.
«Під час реабілітації ми поспілкувалися з побратимами, пройшли всі необхідні медичні обстеження, відвідали кінний клуб і побували на каністерапії. Найбільше мені сподобалося у кінному клубі, ми відвідали екскурсію і їздили верхи. Ця поїздка допомогла мені відволіктися від стресового стану і подарувала приємні емоції», – поділився нацгвардієць Микола.
Повідомляє служба інформації і комунікації рівненського підрозділу Національної гвардії України
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.