Рівненський літературно-освітній хаб “KUST-WEST” потребує підтримки небайдужих людей
У 2016 році саме на Рівненщині уперше відбувся Всеукраїнський літературний арт-семінар «КУСТ». Подібних хабів в Україні зовсім небагато, тому протягом кількох наступних років Рівненщина опозиціонує себе центром літературної освіти (формальної та неформальної), адже усім охочим створили унікальні умови для отримання знань про сучасний літературний процес безпосередньо від його творців.
Групу лекторів щороку формують відомі у мистецьких колах автори прози, поезії, драматургічних та пісенних творів, перекладачі та літературні критики, такі як Олександр Ірванець, Анатолій Кичинський, Сергій Пантюк, Олександр Косенко, Леся Мудрак, Петро Кралюк та інші професіонали.
Чотири роки поспіль “Куст” відкриває нові літературні імена зі всієї Україн – Сходу та Заходу.
“Головною інновацією цьогорічного проекту є розширення культурно-мистецької аудиторії, вихід за рамки національних літератур і створення освітнього осередку в рамках україно-польської інтеграції «KUST-WEST» – розповідає очільниця Рівненської організації Національної спілки письменнимків України, письменниця Ірина Баковецька. – “Також, до команди потужних українських увійдуть відомі письменники з Польщі – Адам Марек, Славомір Платек, Сильвія Хунтік та Каміль Балюк”.
Щорічно фестиваль має фінансову підтримку від Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради. У 2019 році літературно-освітній проєкт був підтриманий Українським культурним фондом.
Цьогоріч “KUST”, як і багато інших культурних заходів та проєктів обмежений у фінансуванні, у зв’язку зі скороченням сум коштів та залучення їх для підтримки протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.
“Саме завдяки моральній і фінансовій підтримці через Спільнокошт ми матимемо змогу реалізувати усі заходи та інновації ношого проєкту! Команда KUST-WEST вам повністю довіряє та розраховує на вашу допомогу” – каже рівненська письменниця Ірина Баковецька.
Допомогти фінансово можна на сторінці KUST-WEST
Розвиток діяльності даного хабу має цілий ряд переваг :
– розвиток інтеркультурної неформальної вітчизняної літературної освіти;
– налагодження перспективної міжкультурної взаємодії та утвердження культурно-мистецької та літературно-видавничої співпраці;
– участь українських літераторів у літературних фестивалях Польщі.
– організація авторських зустрічей українських митців у Варшаві, Гданську тощо.
– вихід українських письменників на польський видавничий ринок (переклади).
– вихід польських письменників на український видавничий ринок (переклади).
– створення спільних перекладацьких, мистецьких проектів у перспективі п’яти-восьми років.
– створення постійно діючого центру неформальної літературної освіти у напрямку україно-польської співдружності з метою популяризації регіону, як культурного європейського осередку.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.