Рівненським водіям на замітку: як вберегти своє авто від викрадення
Новиною про викрадене авто нині нікого не здивуєш. За інформацією правоохоронців, у 2018 році, на території України, працівниками поліції було затримано понад 350 груп угонщиків. Цей вид злочинів займає свою нішу у незаконному промислі, і де правду діти, кримінальні «умільці» щороку вдосконалюють свої навички, що у свою чергу змушує власників авто вигадувати усе нові методи перестороги. До слова знайти свою автівку з розбитим вікном і викраденою, до прикладу магнітолою, теж не надто приємно, хоч збитки від такої напасті значно менші.
Якщо ви вирішили купити автомобіль, то питання безпеки ігнорувати не потрібно. Ви завжди можете придбати автівку з уже встановленою автосигналізацією, або ж придбати її окремо і встановити. Нині фахівці однозначні у твердженні – двостороння система набагато ефективніша аніж одностороння.
До речі, під час придбання вживаних автомобілів, особливо на іноземній реєстрації, ви завжди можете перевірити, чи не перебуває авто у розшуку. Зробити це можна он-лайн і абсолютно безкоштовно.
Як радять правоохоронці, для цього достатньо знати номер автомобіля чи кузова. Таку перевірку можна здійснити на офіційному сайті МВС у розділі Розшук.
Якщо вказаний вами номер відсутній у базі – автомобіль не викрадений.
Якщо ж ви вже власник транспорту, але думаєте що нікому ваша «ластівка» не потрібна, то у вас два варіанта – або покластися на везіння (якому властиво час від часу закінчуватися) або подбати про безпеку автомобіля не відкладаючи це «на потім».
Варто знати, що убезпечити автівку від викладення, встановлення однієї автосигназіації інколи буває недостатньо. Взагалі коли ви обираєте для свого автомобіля протиугінні засоби зверніть увагу на GSM-модуль, іммобілайзер, діалоговий код, а також на датчики нахилу та переміщення.
Особливої уваги заслуговують блокувальні пристрої. Нині на авторинку представлений широкий вибір блокувальних комплексів. Блокатори можна поставити на педалі, гальма, коробку передач, кермо. Це змушує викрадача витрачати багато часу, а це в свою чергу підвищує вірогідність бути «застуканим на гарячому».
Ніколи не залишайте ключ у замку запалювання і завжди закривайте автівку на ключ. Відкриті вікна теж можуть приманити злочинців саме до вашого авто. Забудькуватість може вам дорого коштувати. Більше того, автовикрадачі можуть заманити вас у розіграну ними схему, коли наприклад від незрозумілого шуму ви вирішуєте «на хвильку» вийти і подивитися що там таке – а цього їм буде більш ніж достатньо.
До слова, усі цінні речі також з машини забирайте, бо якщо авто і не вкрадуть, то існує великий ризик, що ваше майно попсують, а речі поцуплять.
Варто зазначити, що власники неординарних автівок рідше стають жертвами угонщиків, адже такі автівки важче реалізувати. Тому ексклюзивна аерографія та яскравий тюнінг теж свого роду протиугінна система.
Зважайте, що замок запалювання може бути неабиякою спокусою для зловмисників, тому краще ту кнопочку знімати і ховати.
Звісно ж ідеально, якщо ваша автівка буде «ночувати» в гаражі, якщо ж його немає, гарним варіантом є автостоянка з охороною. Уникайте погано освітлювальних місць для паркування, для цього обирайте безпечні місця. Не поганим варіантом буде ставити автівку так щоб вона попадала у «поле зору» камер зовнішнього спостереження.
Якщо у вас все ж таки викрали транспортний засіб, негайно телефонуйте на спецлінію «102». Правоохоронці наголошують важливо оперативно зреагувати та не гаючи часу повідомити про злочин. Адже чим менший розрив часу між скоєнням злочину і повідомленням у поліцію, тим більша вірогідність знайти злочинців.
Будьте обачними і відповідальними.
на правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.