Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Цікаво » Здоров'я » Рівнян попереджають про сезон лептоспірозу

Рівнян попереджають про сезон лептоспірозу

02-Чер-2017

парфуми1

leptosprozНа території Рівненщини лептоспіроз залишається найактуальнішим природно — вогнищевим зоонозом (ред. зоонози — узагальнена назва природно-осередкових інфекцій, тобто таких інфекційних хвороб, що звичайно поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини). Тому Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” попереджає, жителів області, що розпочався сезон розповсюдження цього підступного захворювання, яке часто закінчується для людини летально: 
Тварини — лептоспіроносії виділяють збудників у зовнішнє середовище з сечею, інфікуючи воду відкритих водойм, грунт, харчові продукти та інші об’єкти довкілля. Лептоспіри проникають в організм людини через пошкоджену шкіру і непошкоджені слизові оболонки. Основний шлях передачі інфекції — водний, менше значення має контактний та харчовий.
Людина наділена високою природною спринятливістю до лептоспір. Після перенесеного захворювання залишається стійкий серовароспецифічний імунітет. Хвора людина є тупиком для збудника інфекції і не має практичного значення, як її джерело.
Патогенним лептоспірам характерна гостальна (господарна) специфічність. Збудники окремих сероварів циркулюють переважно в популяції одного або обмеженого кола видів тварин, що є основними резервуарами інфекції, так серовар копенганен — сірі щури, канікола — собаки, тарасові — свині і велика рогата худоба, грипотифоза — сірі полівки, велика рогата худоба, ікртерогеморагія — лісові, домові миші, водяні щури. Гостальна специфічність є відносною, оскільки в епізоотії часто втягуються і тварини інших видів, що відіграють роль додаткових джерел збудника інфекції.
Клінічно лептоспіроз протікає в людини у вигляді гострого захворювання з вираженою інтоксикацією, хвилеподібною гарячкою, ураженням нирок, печінки, центральної нервової системи, скелетної мускулатури, кровоносних капілярів. Іноді супроводжується жовтяницею, часто — геморагічним синдромом. Жовтяниця найчастіше розвивається при іктерогеморагічному лептоспірозі, який протікає важко і приводить до високої летальності. Разом з тим, зустрічаються легкі і дуже легкі форми. Інкубаційний період коливається від 2 до 20 днів, найчастіше 7-10 днів.
Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить серологічну діагностику лептоспірозу з 1978 року, в реакції мікроаглютинації (РМА), із зразками сироваток крові людей з підозрою на захворювання та гризунів, відловлених при обстеженні території області на природно — вогнищеві інфекції. Як антиген у цій реакції використовується діагностичний набір живих культур лептоспір 13 серогруп, тобто кожен зразок крові проходить тестування з 13 живими культурами лептоспір.
Антитіла до лептоспір появляються з 5-7 дня хвороби і досягають максимуму на 14-20 день. У важких хворих антитіла з’являються в пізніші терміни, тому кров на лептоспіро слід забирати якомога раніше, з перших днів захворювання, а потім через 5-6 днів повторно, щоб виявити появу антитіл чи зростання їх титру. Безперечним доказом є наростання титру антитіл у парних сироватках. Результати РМА оцінюють індивідуально у комплексі з клінічними та епідеміологічними даними.
В результаті ретроспективного порівняльного аналізу серологічного обстеження на лептоспіроз в РМА, проведеного лабораторією особливо небезпечних інфекцій на території Рівненщини в період з 2000 по 2016 роки, простежується пряма залежність між захворюванністю населення і заселенням території мишоподібними гризунами.
За вказаний період обстежено 4504 людини (58552 дослідження), лептоспіроз виявлено у 401 особи (8,9%), гризунів обстежено 6705 (87165 досліджень), у 297 виявлено антитіла до лептоспірозу (19,3%). В різні роки ці цифри були різними, але захворюванням на лептоспіроз охоплені всі райони області. Серед інфікованих людей переважає серогрупа іктерогеморагія — 126 випадків, далі — гебдомадіс 105 випадків та грипотифоза 56 випадків. Серед гризунів — серогрупа аустраліс 207 випадків, гебдомадіс 80 випадків та ціноптері — 7.
З настанням періоду масового розмноження гризунів, сінокосів та інших господарських робіт, купального сезону, відпусток, збільшується ризик інфікування лептоспірозом. Тому необхідно проводити дератизаційні заходи, охороняти джерела водопостачання і продукти харчування від забруднення виділеннями гризунів, не вживати води з відкритих водойм, не купатися у водоймах з застійною або малопроточною водою, використовувати захисний одяг під час робіт у несприятливих умовах, догляді за хворими тваринами та вчасно звертатися за медичною допомогою в лікувальні установи.

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
08-Бер-2018Новини

Фермер з Німеччини вирощує рекорді врожаї на Рівненщині

04-Лис-2016Новини

У рівнеському пабі таргани атакують відвідувачів

20-Гру-2019Новини

Рокитнівські вогнеборці ліквідували пожежу у приватному господарстві

16-Бер-2017Новини

Рівнянку шокувало, коли побачила, як “бiднi бабусi” птицю продають

Останні новини

25-Чер-2025

Сарненські патрульні виявили ймовірного “двійника”

25-Чер-2025

Понад чверть ярих угідь Рівненщини – під соєю

25-Чер-2025

Перший свій концерт в Україні відома німецька диригентка дала саме у Рівному

25-Чер-2025

На Рівненщині попрощались із трьома захисниками

24-Чер-2025

Поблизу Дубна у ДТП постраждав батько та малолітній син

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

30-Тра-2025

У Костополі внаслідок ДТП травмувався мотоцикліст

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.