Рівнянам на замітку: як «здати» квартиру без зайвих проблем
У нинішній час заробити зайву копійку незайве. Особливо приваблює пасивний дохід, який не потребує значних фізичних та розумових затрат. Тому, якщо вам пощастило мати у власності більше ніж одну квартиру чи ба навіть будинок, ви завше можете «здати» житло людині, яка його потребує. На перший погляд усе просто, але завжди є «підводні камені», які варто врахувати аби уберегти себе в подальшому від зайвих клопотів.
Шукаємо квартирантів!
Звісно ви можете розказати, що підшуковуєте собі квартирантів своїм родичам та друзям. Утім враховуйте, якщо в подальшому з мешканцями виникнуть спірні питання, то є ризики, що і відносини з вашими «посередниками» можуть потрапити під удар. Одним з швидких способів здати квартиру у Рівному є розміщення оголошення на спеціалізованому інтернет-ресурсі. До слова на сайті DOM.RIA.com. можна замовити послугу «перевірено», що у рази підвищить довіру потенційних квартирантів і відповідно прискорить сам процес винайму.
У своєму оголошенні ви можете вказати ваші основні вимоги. Так ви збережете і свій час і час людини, яка шукає собі житло. Наприклад, якщо ви категорично не хочете бачити, до прикладу, у квартирі домашніх тварин, то зазначте це одразу.
Ціна.
Ціна на ваше помешкання має бути максимально об’єктивною. Зважайте на переваги, які є у помешканні – інтернет, побутова техніка, меблі. Промоніторте, які ціни зазвичай вказують за аналогічні квартири. Якби вам не подобалась власна нерухомість, завищені ціни відіб’ють усіх претендентів.
Зустрічайтеся з кожним претендентом персонально. Люди бувають різними, зважайте на це, шукайте таких людей, які б відносились до чужої власності бережно.
Бути чи не бути договору?
Усна домовленість між власником помешкання та квартиронаймачем досить поширений спосіб «здачі» житла. Поширений, але найбільш небезпечний. Адже у випадку непорозумінь, неправоту один одного довести буде в рази складніше аніж у випадку з підписаним договором. І до того ж усна домовленість – це ще й нелегальний спосіб отримання доходу.
Тому, уклавши договір варто відвідати податкову інспекцію, для його реєстрації.
У договорі зазначте максимум інформації – починаючи ціною та числом оплати, закінчуючи можливістю відвідувати квартиру родичам чи друзям квартиронаймачів. Незайве до договору зробити опис, у якому необхідно зазначити, що та у якому стані знаходиться у помешканні, можна навіть зробити це з фото. Тоді, у випадку пошкодженого майна буде менше мороки з відшкодуванням. А ще незайвою буде страховка.
Ринок нерухомості «багатий» на шахраїв та аферистів, тому перш ніж поселяти людей у власне житло приватизуйте його.
Якщо процес пошуку мешканців та укладання договору для вас надто проблематичний, ви завжди можете звернутись за допомогою до ріелторів.
На правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.