Рівняни масово скаржились на запах газу у будинках
У п’ятницю, 08 вересня, у своїх будинках, рівняни відчули стійки запах газу. Це неабияк наполохало містян.
“Коли зайшла з вулиці до під’їзду сморід був страшенний. Відразу вийшла на вулицю. Стала спілкуватись з сусідами, виявилось, що запах на кожному поверсі, але не так у квартирах, як у коридорах. Напевно усі стали телефонувати на 104, бо мережа просто давала збій. Вже згодом “сусідка сусідці передала”, що мовляв це не лише наш будинок, таких багато. А запах дає не газ а одорант“, – розповідає “Новинам по-рівненськи” Вікторія мешканка будинку №23, що по вулиці Відінській.Того ж дня на своїй сторінці у Фейсбуці Рівненський обласний лабораторний центр опублікував наступне оголошення:
У зв’язку із масовими зверненнями мешканців м.Рівне щодо запаху побутового газу у під’їздах та на прилеглих до будинків територій, інформуємо.
Якщо ви відчули стійкий запах одоранту необхідно:
1. Зберігати спокій; негайно вимкнути газові прилади.
2. Організувати провітрювання під’їзду (підвалу), приміщень, де він відчувається.
3. Не курити та не користуватись електричними приладами.
4. Вийти з приміщення та зателефонувати до Служби газу (тел. N 104).
5. Якщо будинок багатоквартирний, повідомити інших мешканців та, не користуючись ліфтом, залишити будівлю.
6. Надати допомогу в евакуації літнім та важкохворим людям.
7. Перевірити сусідні квартири на наявність у них дітей, які тимчасово залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників Служби газу.
8. Відійти на безпечну відстань від будинку (у разі можливості на відкритий майданчик або пустир) та чекати подальших інструкцій спеціалістів.
“Новини по-рівненськи” звернулись до Рівнегазу, аби там розповіли для чого використовують одорант і чи не шкідливий він для людей.
Виявляється природний газ не має кольору і запаху. Тому у разі витоку природного газу і скупченості в приміщені може утворитися газоповітряна суміш, яка залишається непоміченою і може призвести до нещасних випадків – задухи чи вибуху.
“Щоб можна було визначити витік по запаху, до нього перед подачею споживачам додають одорант — речовину з різким специфічним запахом. При її спалюванні не утворюються шкідливі речовини“, – розповідає розповідає Вікторія Левчук прес-секретар ПАТ Рівнегаз.
Як одоранти використовують меркаптани (етилмеркаптан, метилмеркаптан, пропілмеркаптан, ізопропілмеркаптан тощо) і сульфіди (діетилсульфід, діметилсульфід, діметилдисульфід та ін). В Україні для одоризації вуглеводневих газів використовують етилмеркаптан (С2Н5SH) — безбарвну прозору рідину, органічну сполуку сірки, яка має різкий неприємний запах.
“Якщо людина відчула запах газу, необхідно перекрити газові крани, відчинити вікна і викликати аварійну службу за номером 104. Якщо фахівці підтвердять, що витоку газу немає, а причиною появи запаху стала підвищена концентрація одоранту – достатньо лише провітрити приміщення“, – каже Вікторія Левчук.
До слова, одоризацію газу, який надходить до споживачів Рівненської області, здійснюють фахівці УМГ «Львівтрансгаз».
Вікторія Малецька
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.