Рівняни розповіли, як викривали телефонних аферистів
Чотирьом із восьми опитуваних мешканців Рівного телефонували аферисти, аби наживитися на чужій, насправді неіснуючій біді. Тепер потерпілі дають поради іншим, як не потрапити на гачок телефонних шахраїв.
Кількість звернень до поліції щодо скоєних шахрайств зросла. Однак, попри постійні застереження правоохоронців, профілактичні телепередачі, жителі Рівненщини і далі продовжують ставати жертвами телефонних аферистів.
Рівнянка, яка стала учасницею однієї із таких афер згадує, що телефонний дзвінок пролунав близько опівночі. «Це з поліції. Неприємність з Вашим сином, — розповідає пенсіонерка. — І після цього взяв трубку начебто син. І далі чую: мамо, мамо, приходь сюди!».
Утім, оскільки у жінки сина не має, у слухавці пролунали гудки.
Подібний випадок трапився і з іншим мешканцем обласного центру. Чоловік розповідає, що телефонували до його доньки, яка їхала у маршрутному таксі. Аферист розповідав трагічну історію з її чоловіком, який стояв попереду у цьому ж транспортному засобі.
Трохи іншу схему шахрайства «застосували» до друзів іще однієї рівнянки. У тому випадку це були банківські шахраї. Адже представились співробітниками охорони.
«Утім, почувши інформацію, що на рахунку потенційної жертви було лише десять гривень – одразу кинули слухавку, — утішно говорить жінка. — Але вони все одно одразу зателефонували у поліцію».
Аби застерегти інших від телефонних шахраїв, мешканці Рівного з власного досвіду радять, як діяти, коли отримали дзвінок про біду з родичем.
- Потрібно тримати себе в руках, чітко аналізувати, що сталося.
- Зателефонувати тій людині, яка начебто потрапила у біду.
- Запитати у «родича» таку інформацію, яку може знати лише він.
- Повідомити у поліцію.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.