Розвиток громади та екологія – завдання нового керівництва Зірненського спиртового заводу
Розвиток громади та вирішення екологічного питання – такі завдання поставило перед собою нове керівництво Зірненського спиртового заводу, що на Березнівщині.
«Майже всі працівники заводу – жителі села Зірне, багато із них продовжують роботу на підприємстві цілими династіями, адже тут працювали їхні дідусі та батьки. Заробітна плата є основним доходом цих сімей. Тому ми зацікавлені в тому, щоб завод функціонував, розвивався та працював», – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки директора ДП “Зірненський спиртзавод” Роман Яцик.
Зокрема, діти працівників мають можливість вчитися у ВНЗ за рахунок підприємства та у результаті отримують гарантоване працевлаштування.
Не лишається завод осторонь і від проблемних питань, які періодично виникають у жителів села.
«Нещодавно ми провели безкоштовно водопостачання для місцевої пенсіонерки, яка звернулася безпосередньо з цією проблемою, а до цього допомогли з проведенням води кільком малозабезпеченим сім’ям села. – розповідає Роман Яцик. – Були певні технічні труднощі з поновленням старого водопостачання, що залишилося з попередніх років, але в найближчі терміни ми вирішили це питання – на заміну старого австрійського водогону ми запустили новий».
Окрім того, Зірненський завод безкоштовно забезпечує водою школу, дитячий садок та тубдиспансер.
На особливому контролі нині у керівництва заводу перебуває екологічне питання. Як розповідає теплотехнік спиртзаводу Іван Полюхович, накопичення відходів кукурудзи на полях фільтрації типова проблема для усіх спиртових заводів. Щодня на виробництві їх виділяється 400-440 кубометрів. Це створює значні проблеми, в першу чергу для місцевих жителів.
«Ми поставили собі на цей рік ціль, якщо не повність, то на 95% позбавитись від негативу, який накопичився. Ми уклали договір з київською фірмою та почали обробляти поля фільтрації спеціальними біопрепаратами. В кінцевому варіанті збираємося отримати чисту воду та цінний осад, який має такі ж властивості, як і торф», – розповідає Іван Полюхович.
Окрім цього, керівництво підприємства поставило перед собою ще кілька амбітних завдань, серед яких реставрація місцевої історичної пам’ятки – водонапірної башти.
«Наш завод активно підтримує матеріальну спадщину нашого села в рамках популяризації регіонального туризму. Відомо, що будівля спиртзаводу входить в архітектурний комплекс пана Малинського, який був створений у 1905 році» – каже тимчасово виконуючий обов’язки директора ДП “Зірненський спиртзавод” Роман Яцик.
До слова, незабаром Зірненський спиртовий завод святкуватиме своє 115-річчя. На підприємстві кажуть, їм є чим пишатися, адже за час становлення та розвитку вони із звичайної гуральні, яка налічувала 6 працівників стали успішним заводом в якому працює близько 150 людей.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.