Сьогодні міжнародний день відмови від куріння (+ОПИТУВАННЯ)
Як повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, Міжнародний день відмови від куріння або No Smoking Day існує з 1977 року. Він з’явився з ініціативи Американського онкологічного товариства і щороку відзначається у третій четвер листопада.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі не менше 1,1 мільярда людей, які палять – це приблизно одна третина дорослого населення планети. Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу.
Україна випереджає більшість країн Європи за кількістю курців. В нашій країні палить близько 11,5 мільйонів мешканців, з них — 9,1 мільйона чоловіків та 2,5 мільйона жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років. Курить кожна третя-четверта жінка репродуктивного віку (20-39 років). За даними експертів ВООЗ, ця шкідлива звичка викликає в Україні 100-110 тисяч смертей щорічно.
Голландські вчені довели, що жінки¬-курці розплачуються за згубну звичку 11 роками життя. Життя чоловіків¬-курців у середньому скорочується на 3 роки, але й це також є істотною жертвою.
Статистика стверджує, що до 2020 року в світі кожні 3 секунди помиратиме один завзятий курець. Куріння викликає 25 % летальних випадків від ішемічної хвороби серця, 75 % смертей від емфіземи легенів і хронічного бронхіту, 98 % летальних випадків — від раку гортані, близько 96 % — від раку легень, 30 % — від усієї онкології.
За всіма цими сухими цифрами статистики стоять життя багатьох мільйонів людей, їхніх дітей та батьків.
Прогнози експертів невтішні: у найближчому майбутньому здоров’я населення буде залежати від інтенсивності відмови від куріння. Саме цей чинник може збільшити тривалість життя і вберегти від багатьох хвороб.
“Новини по-рівненськи” пропонують читачам, які мають звичку курити, взяти участь у нашому опитуванні. Отож:
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.