Садибу Валевських (Ленкевичів) у Гощі прикрашатиме кований герб
За ініціативи Гощанської селищної ради та за сприяння Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості цими вихідними у старовинному селищі відбулося дивовижне свято – «Добре поруч».
Майстер виробничого навчання РЦПТО Сергій Торуля поділився враженнями:
– Надзвичайна атмосфера натхненної творчої роботи панувала на видовищному святі. У команді ковалів під керівництвом досвідчених майстрів працювали нинішні слухачі Гощанського навчального відділення Оксана Мазурець, Андрій Кормич, Іван Гуда, Ігор Лящук та Петро Кот. А випускники минулих років, які нині вже самостійно працюють, дали справжній майстер-клас із професійного кування. Герб Гощі – результат спільної роботи відтепер прикрашатиме одну із старовинних садиб Гощі – помешкання Валевських.
Відомий рівненський художник-коваль Роман Велігурський також не приховує емоцій: «Я задоволений результатом злагодженої роботи усіх учасників. Досвід співпраці із навчальним закладом вкотре підтвердив, що вагомих результатів можна досягти лише спільними зусиллями, зацікавленістю кожного та великою любов’ю до професії коваля».
Чітка взаємодія, нестримне бажання долучитися до символічного творення ще однієї гощанської історії панували в імпровізованих кузнях. Знакові символи – лілії – легендарні успадкування стародавнього знаку вперше з’явилися і на кованому гербі.
У Гощу, окрім місцевих майстрів, завітали відомі майстри кування Рівненщини (смт Мізоч, с. Оржів, с. Воскодави) та Івано-Франківщини і Волині. Рівненська земля вкотре зосередила потужний потенціал українських митців, розгорнула унікальну школу ковальства та на два дні огорнула старовинну Гощу дзвонами молотів та диханням ковальського горна. Дзвінкі дні змінювались натхненними осінніми вечорами, огорнутими веселим полум’ям горна, особливим, майже казковим перетворенням металу, таємничою вдачею ковалів та незмінно романтичною атмосферою старовинного ремесла…
Для початківців – це унікальна нагода перейняти досвід та вміння досвідчених ковалів. Саме в такому руслі протікає насичене навчання слухачів РЦПТО, гартуються професійні вміння та народжується справжнє розуміння металу. Приєднуйтеся!
Повідомляє Діна Мазуркевич, РЦПТО ДСЗ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.