Сьома річниця окупації…
20 лютого 2014 року почалася активна фаза російської операції по захопленню та окупації українського півострова Крим. Вже 27 лютого “зелені чоловічки” та “ряжені” диверсанти захопили парламент й уряд автономії та встановили ефективний контроль над суверенною територією української держави. Наразі Крим вже 7 років є окупованим.
Російські окупанти мали чіткий план операції – після встановлення військового контролю над Кримом вони провели на захоплених територіях імітацію “плебісциту”, результат якого був відомий заздалегідь. Наступним кроком стало оголошення про “приєднання” Криму до Росії 18 березня 2014 року. Цей фарс відбувався з порушенням законів України і численних норм міжнародного права.
Одностороння анексія Криму Росією була засуджена світовою спільнотою та стала причиною введення проти держави-агресора зі столицею у Москві санкцій. Завдяки цьому ейфорія росіян від захоплення українських земель швидко закінчилась – їй на зміну прийшла перманентна економічна криза. Її ознаками стали стрімке падіння курсу національної валюти, скорочення соціальних видатків і гарантій, стрімка люмпенізація та пауперизація росіян.
Після окупації Крим опинився в ізоляцію. До материкової частини України можна було потрапити через КПП, а перед цим – вистояти довгі черги. Авіасполучення з Кримом автоматично порушувало українські закони та продукувало нові санкції. Побудова Керченського мосту, за який заплатили російські пенсіонери та бюджетники, дещо покращила ситуацію, але створила нові ризики. Будівництво знищило навколишню екосистему, крім того, міст збудовано похапцем і у небезпечному місці, тому він фактично є міною сповільненої дії.
Росіяни після захоплення Криму повели себе як типові окупанти – почали грабувати. До РФ з української території були вивезені численні предмети мистецтва, славетні кримські вина, спирти, технології та все, що погано лежало.
Майно багатьох українських компаній було конфісковано, а самі вони були позбавлені можливості працювати в Криму та зазнали економічних збитків.
Також окупанти фактично “вбили” цілі галузі в Криму. Крім сільського господарства надзвичайно постраждав туризм. Їхати відпочивати до Криму стало значно довше, дорого та небезпечно. Кадри пустих пляжів у розпал сезону шокували та стали вироком для репутації курорту. У 2020 році ситуація через карантинні закриття кордонів дещо покращилась, але дозволили лише жевріти.
Економічні втрати України від окупації обчислюються мільярдами, а загальна сума – перевалила за один трильйон гривень.
За все це доведеться заплатить росіянам. Основний тягар ляже, звісно, не на еліту, а на простих громадян РФ – тих самих, що колись скандували “Кримнаш”. Власне, росіяни, в першу чергу – бюджетники та пенсіонери – вже давно “платять” за захоплення Криму – в країні стрімко підняли пенсійний вік, обмежили соціальні виплати, інфляція “з’їла” накопичення, а санкції позбавили мільйони росіян майбутнього. Така ціна за велику авантюру під назвою “ЗАХОПЛЕННЯ КРИМУ”. І її рано чи пізно доведеться окупантам сплатити, адже Крим, – це історична українська територія, на якій живуть майже 2 мільйони громадян України, яких неможливо “вкрасти” та залишитись безкарним.
За матеріалами novyny.24tv.ua
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.