Світлана Бойчук: “Наші медики вже не їдуть в Чехію на заробітки”
Наші медики вже не їдуть в Чехію на заробітки.
Про це заявила завідувачка Центру первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівного Світлана Бойчук під час Ради регіонального розвитку.
І це не єдиний позитив в реформі медицини. Вже під час національної кампанії «Обери свого лікаря» це стало відчутно – медзаклади первинки, які уклали договір з Нацслужбою здоров’я, можуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом, у медиків зросли зарплати, а пацієнти тісніше контактують з лікарем.
За словами Світлани Бойчук, заклад підписав договір з НСЗУ у другій хвилі і вже є з чим порівняти: «Якщо раніше молодий лікар отримував близько 3 тисяч гривень, то вже після перших оплат Служби ми змогли підвищити зарплати до 15 тисяч гривень. Медсестра має 50% від зарплати лікаря. До того ж, робочі місця медиків комп’ютеризовані».
Результат відчули і пацієнти.
«На сьогодні лікар працює за системою 24/7. Тобто до нього можна зателефонувати в любий час доби, щоб порадитись чи записатись на прийом. З’явились додаткові обстеження», – зазначає Світлана Бойчук.
З містом Рівне за пацієнта «конкурує» Рівненський район, розповідає головний лікар Рівненського районного центру ПМСД Валентин Ханенко:
«Близькість до обласного центру заставила медиків змінити свої підходи у роботі. На сьогодні у нас 4 пріоритети – освіченість лікаря, близькість до пацієнта, збільшення об’єму надання медпослуг, комфорт перебування в закладі. Зарплата не зробила лікаря розумнішим, тому ми націлюємо на якість роботи. Для цього затвердили перелік 16 показників, за які будуть як преміювання, так і депреміювання медиків».
Валентин Ханенко додав, що сьогодні в районі реалізовують два проекти з оновлення сільських амбулаторій – президентський та Світового Банку: «Лише у Рівненському районі до кінця 2020 року буде 23 оновлені лікарські амбулаторії з сучасним обладнанням»
Голова ОДА Олексій Муляренко наголосив, що Рівненська область – у п’ятірці лідерів за темпами реалізації президентського проекту з будівництва сільських амбулаторій. На даний момент на Рівненщині зводять 33 амбулаторії в рамках державної програми «Допомога поруч», ще близько сотні заплановано в рамках проекту Світового банку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.